"гаряча лінія": (0462) 77-47-03
Система соціально-гігієнічного моніторингу
10 Квітня 2019р.

Державний соціально-гігієнічний моніторинг - це система спостереження, аналізу, оцінки і прогнозу стану здоров'я населення та середовища життєдіяльності людини, а також виявлення причинно-наслідкових зв'язків між станом здоров'я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності людини.

Моніторинг проводиться з метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Порядок проведення державного соціально-гігієнічного моніторингу затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року № 182.

Основними завданнями моніторингу є: 1) формування загальнодоступного інформаційного фонду; 2) виявлення причинно-наслідкових зв'язків між станом здоров'я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності людини на основі їх системного аналізу і оцінки ризику для здоров'я людини; 3) підготовка пропозицій, щодо поліпшення діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування; керівникам установ, підприємств, організацій, суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності та підпорядкування, з питань забезпечення сталих умов для поліпшення демографічних (збільшення народжуваності, зменшення смертності, в т.ч. дитячої), медико-екологічних та санітарно-гігієнічних (стан індивідуального та популяційного здоров`я, стан інфекційної та неінфекційної захворюваності, стан довкілля тощо) показників, а також забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.

У відповідності до Статуту ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» є санітарно-профілактичною установою охорони здоров'я, заснованою на державній власності, що належить до сфери управління Міністерства охорони здоров'я України. ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України та його територіальні відділи і відділення лабораторних досліджень забезпечують здійснення соціально-гігієнічного моніторингу на території Чернігівської області.

Робота по здійсненню соціально-гігієнічного моніторингу проводиться згідно «Плану моніторингових досліджень об'єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних, загально-освітніх, дитячих закладів та закладів соціального забезпечення в Чернігівській області», який розробляється щорічно та затверджується головою Чернігівської облдержадміністрації.

У рамках проведення моніторингу використовуються дані спостереження за станом здоров'я населення і факторами впливу на нього середовища життєдіяльності людини, у тому числі біологічними (вірусні, бактеріальні, паразитарні), хімічними, фізичними (шум, вібрація, ультразвук, інфразвук, тепловий, іонізуючий, неіонізуючий та інші види випромінювання), соціальними (харчування, водопостачання, умови побуту, праці та відпочинку) та іншими факторами.

Моніторинг проводиться шляхом вивчення показників стану здоров'я населення і факторів впливу на нього середовища життєдіяльності людини; збирання, зберігання, оброблення і систематизації даних про результати спостереження за станом здоров'я населення і факторами впливу на нього середовища життєдіяльності людини; використання інформаційної бази даних про стан здоров'я населення і середовища життєдіяльності людини.

Результати моніторингу використовуються для виявлення факторів, що шкідливо впливають на стан здоров'я населення, та їх оцінки; прогнозування стану здоров'я населення і середовища життєдіяльності людини; розроблення невідкладних і довгострокових заходів щодо запобігання та усунення впливу шкідливих факторів середовища життєдіяльності людини на стан здоров'я населення.Останні новини
25-04-2019 Щодо захворюваності на кір станом на 24.04.2019р. >>
25-04-2019 Епідеміологічні та епізоотологічні аспекти з лептоспірозу в Чернігівській області >>
23-04-2019 Всесвітній день боротьби з малярією >>
23-04-2019 День імунопрофілактики >>
22-04-2019 Щодо захворюваності на ГРВІ та грип >>
19-04-2019 Знову ботулізм! >>
18-04-2019 Моніторинг атмосферного повітря у 2018 році >>
18-04-2019 Моніторинг забрудненості грунту у 2018 році >>
18-04-2019 Моніторинг якості води поверхневих водойм у 2018 році >>
18-04-2019 Моніторинг якості питної води у 2018 році >>

Санепідситуація

За 2 місяці 2019 року в області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося 56,6 тис. осіб, що на 5,4% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зр...

| 19-03-2019 |  детальніше >>