"гаряча лінія": (0462) 77-47-03
Всесвітній день боротьби з малярією
23 Квітня 2019р.

Всесвітній день боротьби з малярією заснований Всесвітньою організацією охорони здоров'я в 2007 році та відзначається щорічно 25 квітня.

За даними ВООЗ, у світі кожного року хворіють малярією близько 200-250 млн. чоловік, 400-500 тис. хворих, а це переважно діти до 5 років, щороку помирають від цієї хвороби. 85-90% випадків захворювань й смертності від неї реєструються в південних районах Африки, на території Європи випадки малярії в основному завізні. Найважче малярію переносять діти і вагітні жінки. Лише в Африці від цього захворювання щохвилини помирає одна дитина. В Чернігівській області за останні 5 років зареєстровано 4 випадки завізної малярії.

Малярія, відома також під назвою «болотяна лихоманка», «переміжна лихоманка» - гостре інфекційне захворювання, яке передається людині через укуси комарів роду Anopheles та викликається декількома видами найпростіших роду Plasmodium. Крім укусів комах це захворювання може передаватися під час вагітності від зараженої матері до дитини, під час переливання зараженої крові чи при ін'єкції шприцом.

Перші симптоми малярії-слабкість, ломота в усьому тілі, біль у попереку, головний біль проявляються через 10-15 діб після укусу комара та можуть бути слабо вираженими, що ускладнює виявлення захворювання. Іноді хвороба починається як респіраторно-вірусна інфекція. Через 2-5 днів виникають так звані малярійні напади, які при триденній малярії повторюються через день, при чотириденній - через 2 доби, а при тропічній малярії висока температура може бути щоденно. Приступи тропічної малярії нерегулярні, характеризуються високою температурою тіла, ознобом, сильним потовиділення, іноді блювотою.

Якщо малярію не лікувати, вона може призвести до смерті хворого або перейти в мляво протікаючу хронічну форму. При своєчасно початому лікуванні настає повне одужання.

Хвора на малярію людина є джерелом розповсюдження цього захворювання: комарі переносять збудників від хворої до здорової людини. Крім хворих, джерелом малярії в нашій області можуть бути і здорові паразитоносії серед приїжджих іноземних громадян, нелегальних іммігрантів, або серед наших громадян, які перебували в тропічних країнах.

Переносники хвороби - малярійні комарі виплоджуються у неглибоких, стоячих чи слабо проточних водоймах, багатих на рослинність. В усіх районах і містах нашої області є такі водойми, і влітку там розмножується велика кількість малярійних комарів. Тому необхідно уникати чагарників та місць із застійною водою.

Громадянам, які від'їжджають у неблагополучні з малярії (тропічні) країни, необхідно відвідати інфекціоніста, щоб він призначив протималярійні препарати для профілактики. Рекомендований лікарями профілактичний прийом протималярійних таблеток попередить захворювання на тяжку тропічну малярію або полегшить перебіг її у випадку захворювання.

Протималярійні препарати потрібно починати приймати профілактично за тиждень до в'їзду в малярійні місцевості, продовжувати прийом слід протягом усього періоду перебування в ній і ще протягом місяця після виїзду з неї. Дотримання цього правила гарантує захист від малярії в тропіках і попереджає завезення захворювання в нашу країну.

Від'їжджаючі в тропічні країни громадяни повинні також знати і виконувати заходи щодо попередження укусів комарів. Два види боротьби з переносниками є ефективними в різних умовах-оброблені інсектицидом антимоскітні сітки та розпилення інсектицидів в приміщенні.

При підвищенні температури тіла людина, яка прибула в тропіки (або повернулась з тропіків), повинна звернутися до лікаря. Лікар призначить мікроскопічне дослідження крові на наявність малярійних паразитів. При своєчасному початку лікування людина одужує протягом декількох днів.Останні новини
16-08-2019 Щодо захворюваності на ГКІ за 33 тиждень >>
15-08-2019 Щодо захворюваності на кір станом на 14.08.2019р. >>
02-08-2019 1-7 серпня - Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування >>
29-07-2019 Досвід проведення ВОК в сан.-гіг. лабораторії ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України» >>
26-07-2019 Всесвітній день боротьби з гепатитом >>
18-07-2019 Про санепідситуацію в області за 6 місяців 2019 року >>
18-07-2019 Прейскурант цін (тарифів) на роботи і послуги >>
09-07-2019 Про випадок ботулізму >>
08-07-2019 Лабораторна діагностика малярії в Чернігівській області >>
24-06-2019 26 Червня всесвітній день боротьби з наркоманією >>

Санепідситуація

За 6 місяців 2019 року в області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося 104 тис. осіб, що на 4,9% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Зме...

| 18-07-2019 |  детальніше >>