"гаряча лінія": (0462) 77-47-03
26 Червня всесвітній день боротьби з наркоманією
24 Червня 2019р.

Наркоманія! Скільки смертей за цим словом, скільки болі, скільки поламаних життів? Дуже багато! І не відомо, скільки ще життів заберуть із собою в нікуди наркотики!

Історія наркотиків стара як людство! Наркотики були відомі і вживалися дуже давно! Америка страждала від хвилі наркотиків! Наркоманія захопила чорний ринок ще в 20-х роках минулого віку! У 80-ті роки, нова забава разом із усіма західними цінностями прийшла в ряди і нашої молоді, розповсюджуючись підвалами і темними вулицями міст, набула такого масштабу, що правоохоронці не змогли стримати потік завезення наркотиків, і смерть із величезним напором вилилася, перш за все, на підлітків і молодь! Адже основна частина наркоманів - підлітки і молоді люди, які набагато слабкіші психологічно аніж дорослі.

Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками відзначає увесь світ щороку 26-го червня.

Генеральною Асамблеєю ООН в 1987 році запроваджено цей день відзначати на знак вираження рішучості посилити діяльність і співпрацю для створення міжнародного суспільства, вільного від зловживання наркотичних речовин.

У цей день ще раз кожному із нас варто усвідомити, що наркоманія - це тенета, з яких важко звільнитись, а от потрапити в них - справа чи не з найлегших. Головне - вчасно зупинитись, і не дати цій «недузі» захопити себе повністю.

Перед тим, як спробувати наркотик , варто задуматись чи потрібен вам букет хвороб, що передаються через голку? Наркомани становлять найнебезпечнішу групу ризику захворювання на ВІЛСНІД (серед таких хворих 70%- наркомани).

На що ви прирікаєте себе, свою сім»ю ,своїх майбутніх дітей ? Жах ,що ти відчуваєш, коли смерть буде стояти поруч, безпосередньо спостерігаючи за тим, як твій організм вмирає, а ти не можеш нічого зробити. Навіщо тобі сльози матері на твоїй могилі і скорбота батька? Навіщо себе прирікати ?

Планувалось до 2008 року істотно зменшити всесвітню проблему наркоманії. Але, це не вдалося. 3% всього населення землі вживають наркотики. На жаль деякі країни Європи та Америки створили сприятливі умови для легалізації вживання тих або інших наркотиків. Це завдає нищівного удару по населенню тих країн, де законодавство забороняє немедичне використання наркотичних речовин.

Міжнародні наркосиндикати обрали Україну за транзитну державу.Через територію нашої держави пролягають шляхи доставки наркотиків у країни Західної Європи. Бойові дії на сході нашої держави погіршують ситуацію, коли великі партії наркотиків «розчиняються» на території України, ставлячи під загрозу боротьбу з ними на всіх рівнях.

Найстрашніше - те, що наркоманами стають зовсім молоді, юні люди, які не повністю усвідомлюють увесь жах наркозалежності. До прикладу, за статистикою МВС в Україні за офіційними даними нараховується півмільйона наркоманів, при цьому близько 5 тисяч з них - неповнолітні. За даними Міністерства охорони здоров'я України кожен п'ятий підліток, який досягнув 16-ти років, вживав наркотики.

Лікарі вважають, що причина у тому, що підлітки в період формування особистості є набагато слабкіші психологічно аніж дорослі. Бажання скоріше подорослішати, виділитися з натовпу, сховатися від щоденних проблем найбільш легким шляхом все частіше штовхає їх до наркоманії.

Якщо у вашої дитини спостерігаються часті перепади настрою, зміни в самопочутті, поганий стан шкіри, роздратованість, постійна вимога грошей, сумнівні друзі, прогули та думки про суїцид - не варто зволікати, необхідно звернутись за допомогою, бо все перераховане може свідчити про наркоманію.

Пропонуємо декілька порад, які захистять Вас від бажання спробувати наркотики. Ви захистите не тільки себе, а й своїх рідних. Отже:

- Не варто спокушатись на пропозицію друзів спробувати цю гидоту. За одним разом може піти інший, потім третій. Не встигнете озирнутись, і Ви вже раб.

- Любителям нічних клубів, попередження №1! Коли при перебуванні у цих закладах увага розсіюється і притупляється свідомість, Вам легко можуть запропонувати наркотики. І тоді настає час розповсюджувачів нарковмісних препаратів. Такі «ділки» дуже вмілі, вони спритно підсунуть свій товар. Спочатку безкоштовно, для проби. А потім приходить залежність. Не піддавайтесь!

- Якщо Ви помітили, що хтось з Ваших друзів веде себе не так як раніше, має змучений або відсторонений вигляд, виглядає хворим, пригніченим, постійно мерзне або його дратує яскраве світло, то це привід задуматись і поговорити з ним або з його батьками.

Варто діяти, а не просто кидати слова на вітер. Світ треба починати змінювати з себе! Кожна проблема має вирішення!

Поставтеся серйозно до цього питання. Наркотики - чисте зло, бережіть себе від цього!Останні новини
21-10-2019 Щодо захворюваності на ГРВІ та грип >>
21-10-2019 Захворюваність медперсоналу в структурі професійної захворюваності >>
18-10-2019 Щодо захворюваності на кір станом на 16.10.2019р. >>
16-10-2019 Комплексний план >>
16-10-2019 Профілактика погіршення гостроти зору у дітей області >>
09-10-2019 Щодо прейскуранту цін (тарифів) на роботи і послуги , що виконуються і надаються за плату >>
04-10-2019 До міжнародного дня лікаря >>
26-09-2019 Про санепідситуацію в області за 8 місяців 2019 року >>
24-09-2019 Щодо захворюваності на ГКІ за 38 тиждень >>
04-09-2019 Рівень гамма-фону в контрольних районах Чернігівської області станом на 04 вересня 2019 року >>
31 Грудня 2019 р.

Санепідситуація

За 8 місяців 2019 року в області за медичною допомогою звернулося 114,7 тис. осіб з приводу захворювання на інфекційні хвороби, що на 4,9% менше кількості аналогічного періоду минулого рок...

| 26-09-2019 |  детальніше >>