"гаряча лінія": (0462) 77-47-03
Всесвітній день боротьби з гепатитом
26 Липня 2019р.

Всесвітній День боротьби з гепатитом відзначається 28 липня. Ця дата - нагадування всьому людству про глобальну проблему поширення такого важкого захворювання, як гепатит.

Гепатит - це запалення печінки, яке викликається вірусною інфекцією. Існує 5 основних вірусів гепатитів: A, B, C, D і E. Гепатит є одним з найбільш серйозних і поширених інфекційних станів на планеті, є глобальною проблемою в зв'язку з тягарем хвороби і смерті, з можливістю викликати спалахи і приводити до епідемічного поширення захворювання. Гепатити В і С викликають хронічний перебіг у сотень мільйонів людей, є основною причиною цирозу і раку печінки.

В області діагностуються і офіційно реєструються гострі вірусні гепатити А, В, С та випадки хронічних гепатитів В, С. В 2018 році перехворіло на вірусний гепатит А 33 особи, за І півріччя 2019 року- 7 осіб.

За 2018 рік зареєстровано 19 випадків хронічних гепатитів В, 77 - хронічних гепатитів С; за І півріччя 2019 року - 11 випадків хронічних гепатитів В, 24 - хронічних гепатитів С.

В районах та містах області незадовільно проводиться розшифровка етіологічної структури вірусних гепатитів лабораторними методами. Це проводиться лише в м.м.Ніжин, Прилуки, Чернігів в дуже обмеженому обсязі: застосовуються дані лабораторних досліджень методами ІФА та ПЛР, що проводяться приватними лабораторіями за рахунок коштів хворих.

Вірусний гепатит А - це кишкова інфекція, яка може протікати як в легкій, так і у важкій формі. Вірус гепатиту А (HAV) передається при споживанні забруднених продуктів харчування та води або при прямому контакті з інфікованою людиною. Майже всі люди повністю одужують від гепатиту А з довічним імунітетом. Однак дуже незначна частка людей, інфікованих гепатитом А, може померти від блискавичного гепатиту. Ризик інфікування гепатитом А пов'язаний з відсутністю безпечної води і поганою санітарією і гігієною (наприклад, брудні руки). Епідемії можуть носити вибуховий характер і призвести до значних економічних збитків. Для профілактики гепатиту А є безпечна і ефективна вакцина( на жаль у нашій країні вона відсутня).

Безпечне водопостачання, безпека харчових продуктів, покращувана санітарія, миття рук і вакцина проти гепатиту А є найбільш ефектними засобами боротьби з цією хворобою.

Гепатити В, С передаються парентерально, тобто в результаті контактів з інфікованою кров'ю: при переливанні зараженої крові, від одного члена сім'ї іншому, від матері дитині під час пологів, при сексуальних контактах. Про те, що гепатит - глобальна проблема охорони здоров'я красномовно свідчать наступні сумні факти: близько 1 мільйона щорічних смертельних випадків обумовлено вірусними гепатитами, кожна третя людина у світі (тобто близько двох мільярдів) інфіковані вірусом гепатиту В, а кожен дванадцятий живе з хронічною інфекцією гепатиту В або С. Більшість інфікованих людей не підозрюють про своє захворювання, на якому життєвому етапі у них може розвинутися важка або смертельна форма, і вони можуть передавати інфекцію іншим людям.

Гепатит В є вірусною інфекцією, що вражає печінку і здатний викликати як гостру, так і хронічну хворобу. Найкращий та найбільш ефективний спосіб попередження інфікування ВГВ - це вакцинація.

Згідно з національнимКалендарем щеплень, першу дозу вакцини проти гепатиту В дитина має отримати упродовж першої доби життя, другу - у 2 місяці, третю - у 6 місяців.

Вакцинувати дітей треба, щоб захистити їх у майбутньому і знизити сумну статистику по гепатиту в Україні.

Вірус гепатиту С, в основному, передається під часконтактуз інфікованою кров'ю. Найпоширеніші шляхи передавання:

- небезпечні медичні та інші маніпуляції, пов'язані з контактом з кров'ю (татуювання, пірсинг тощо);

- використання нестерилізованих побутових та професійних приладів після інфікованої людини (зубні щітки, манікюрні ножиці, бритви тощо, що містять сліди крові);

- використання нестерильного ін'єкційного інструментарію длявживаннянаркотиків;

- переливаннякрові та її компонентів.

Можливетакож передаванняінфекції під час незахищеного статевого контакту, але це відбувається рідко. Крім того, ВГС може передаватися від матері до дитини.

Вакцини проти гепатиту С не існує.

Єдина і виправдана підстава, щоб дні, подібні Всесвітньому дню боротьби з гепатитом, були присутні в міжнародному календарі - це підвищення інформованості широкої громадськості про дане захворювання, шляхи його поширення, методи діагностики, стратегії доступного лікування і можливої профілактики.

Правильне розуміння проблеми і настороженість - гарант захисту не тільки вашого здоров'я, але й здоров'я і безпеки ваших близьких.

Піклуйтесь про себе та будьте здорові!Останні новини
24-02-2020 Про санепідситуацію в області за січень 2020 року >>
24-02-2020 Щодо захворюваності на кір станом на 20.02.2020р. >>
24-02-2020 Щодо прейскуранту цін (тарифів) на роботи і послуги , що виконуються і надаються за плату >>
21-02-2020 Щодо захворюваності на ГРВІ та грип >>
13-02-2020 Щодо проведення науково-практичної конференції >>
07-02-2020 Рекомендації для населення при наявності симптомів гострого вірусного захворювання та перебуває у Китайській Народній Республіці >>
05-02-2020 Наказ та план протиепідемічних заходів щодо недопущення занесення та розповсюдження випадків захворювань спричинених новим коронавірусом (2019-nCoV) на території Чернігівської області >>
03-02-2020 Сучасні дезінфектологічні технології в профілактиці інфекцій, пов’язаних з наданням медичної допомоги >>
31-01-2020 Про санепідситуацію в області за 12 місяців 2019 р. >>
29-01-2020 31 січня-Всесвітній день боротьби з проказою >>

Санепідситуація

За січень 2020 року в області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося близько 16,6 тис. осіб, що на 52% менше, ніж за аналогічний період минулого року...

| 24-02-2020 |  детальніше >>