"гаряча лінія": (0462) 77-47-03
18 червня – День працівників охорони здоров’я
15 Червня 2017р.

У третю неділю червня жителі Росії, Білорусії та України, за багаторічною традицією, відзначають День медичного працівника.

Підстава: Указ Президії Верховної Ради СРСР від 01.10.1980 N3018-Х «Про святкові і пам'ятні дні», в редакції Указу Президії Верховної Ради СРСР від 01.11.1988 N9724-XI «Про внесення змін до законодавства СРСР про святкові і пам'ятні дні». В Україні святкування Дня медичного працівника в третю неділю червня закріплене Указом Президента України № 281/94 від 03 червня 1994 року. А заініциативою ВООЗ професійний день працівників охорони здоров'я відзначається попершим понеділкам жовтня як день солідарності таактивних дій лікарів всього світу.

Багато цікавих і часом несподіваних фактів відбулося в медицині за всі роки існування.

Батько медицини Гіппократ, бачив джерелом всіх захворювань жир. Тому всім своїм пацієнтам рекомендував універсальний метод лікування - голодну дієту. Страждаючих легеневими захворюваннями Гіппократ відправляв до підніжжя Везувію подихати «особливим» повітрям. Серед лікарських рослин Гіппократ на перше місце ставив алое. Середньовічний лікар Теофраст Парацельс (Філіп Ауреол Теофраст Бомбаст фон Гогенгейм) відрізнявся великою пихою. Він вважав себе настільки великим цілителем і знавцем медицини, що прирівнював себе до Авла Цельса, тому і псевдонім собі взяв Парацельс, що означає «рівний Цельсу». Заслуга Парацельса і в тому, що він першим здогадався призвати на службу медицині хімію, він почав лікувати хворих препаратами з заліза, свинцю та ртуті.

Своїм значущим для медицини дослідженням Луї Пастер зобов'язаний одному пивному заводу, який виступав його спонсором. Власники заводу оплатили йому і поїздку на міжнародний конгрес. Коли Пастеру на конгресі надали слово, перше, що він став робити - розвішувати рекламні плакати пива на сцені. Свою промову Пастер почав словами, що це пиво - найкраще. І лише потім він перейшов власне до справи.

З тих прадавніх часів було зроблено безліч відкриттів та досягнень в галузі охорони здоров'я: подолано ряд небезпечних хвороб, новітні методи лікування та діагностики врятували життя міліонів. А вислів М.І.Пирогова, що майбутнє належить медицині профілактичній, справдився і всі це вже зрозуміли.

Але, на жаль, ситуація в галузі охорони здоров'я в нашій країні ніколи ще не була такою складною та заплутаною, як нині. Нас переконують, що видатки бюджету на охорону здоров'я останнім часом невпинно зростають, якість послуг погіршується і ця ситуація вимагає негайного реформування. На жаль, реформатори не завжди враховують негативні наслідки своїх ініциатив, тим більше, що ними виступають люди без спеціальних знань з організації охорони здоров'я. Мало зруйнувати старе, а потрібно запропонувати розумну альтернативу , яка однозначно поліпшить ситуацію і буде досяжною за вітчизняних реалій. Дуже негативно реформування відбилося і на нашій службі профілактичної медицини і це вже відчуває все суспільство: почастішали випадки інфекційних захворювань, бесконтрольність виробництва та послуг негативно відбилось на їх якості, населення країни опинилось під загрозою розповсюдження інфекційних захворювань, керованих засобами специфічної профілактики та багато іншого. І тим не менше, медичні працівники продовжують самовіддано працювати в нелегких сучасних умовах на благо країни та її народу.

Шановні медичні працівники !

Прийміть найщиріші вітання зі словами вдячності за вашу благородну працю.
Споконвіку більше за скарби та всілякі надбання цінувалося здоров'я людини. А тому професія лікаря завжди булла однією з найнеобхідніших і найшановніших. Саме для неї завжди були, є і будуть актуальними такі поняття, як доброта, гуманність, благородство і професіоналізм.
Ви даруєте людям найдорожче - здоров'я, віру та надію. З нагоди свята шлемо низький уклін усім працівникам охорони здоров'я за сумлінну та невтомну працю. Нехай сторицею повертається до вас добро, дароване людям.
Нехай у ваших домівках завжди панують щастя і мир. Міцного здоров'я,
благополуччя і добра вам та родинам!Останні новини
18-06-2018 Щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції за 24 тиждень >>
13-06-2018 Всесвітній день донора крові >>
11-06-2018 Щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції за 23 тиждень >>
08-06-2018 Щодо захворюваності на кір станом на 08.06.2018р. >>
06-06-2018 Радіаційний фон на території м. Чернігів >>
06-06-2018 Про виявлення збудника кліщового бореліозу >>
04-06-2018 Санепідситуація в області за 4 місяці 2018 року >>
01-06-2018 5 червня -Всесвітній день охорони навколишнього середовища >>
30-05-2018 1 червня – Міжнародний день захисту дітей >>
18-05-2018 Моніторинг дитячих оздоровчих закладів (підготовка до відкриття) >>

Надзвичайна ситуація

Державна установа «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» повідомляє щодо спалаху сальмонельозу серед учнів Борзнянської загальноосвіт...

| 16-03-2018 |  детальніше >>

Санепідситуація

За 4 місяці 2018 року в області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося близько 94 тис. осіб, що на 14,6% більше, ніж за аналогічний період минулого р...

| 04-06-2018 |  детальніше >>