"гаряча лінія": (0462) 77-47-03
Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками
23 Червня 2017р.

Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками відзначає увесь світ щороку 26-го червня.
Генеральною Асамблеєю ООН в 1987 році запроваджено цей день відзначати на знак вираження рішучості посилити діяльність і співпрацю для створення міжнародного суспільства, вільного від зловживання наркотичних речовин.

У цей день ще раз кожному із нас варто усвідомити, що наркоманія - це тенета, з яких важко звільнитись, а от потрапити в них - справа чи не з найлегших. Головне - вчасно зупинитись, і не дати цій «недузі» захопити себе повністю.

Планувалось до 2008 року істотно зменшити всесвітню проблему наркоманії. Але, на жаль, це не вдалося. 3% всього населення землі вживають наркотики. На жаль деякі країни Європи та Америки створили сприятливі умови для легалізації вживання тих або інших наркотиків. Це завдає нищівного удару по населенню тих країн, де законодавство забороняє немедичне використання наркотичних речовин.

Прикро, але міжнародні наркосиндикати обрали Україну за транзитну державу, через територію нашої держави пролягають шляхи доставки наркотиків у країни Західної Європи. Бойові дії на сході нашої держави погіршують ситуацію, коли неконтрольовані партії наркотиків попадають на території України, ставлячи під загрозу боротьбу з ними на всіх рівнях.

Найстрашніше - те, що наркоманами стають зовсім молоді, юні люди, які не повністю усвідомлюють увесь жах наркозалежності. До прикладу, за статистикою МВС в Україні за офіційними даними нараховується півмільйона наркоманів, при цьому близько 5 тис. з них - неповнолітні. За даними Міністерства охорони здоров'я України кожен п'ятий підліток, який досягнув 16-ти років, вживав наркотики.

Лікарі вважають, що причина у тому, що підлітки в період формування особистості стають досить слабкими і занадто цікавими. Бажання скоріше подорослішати, виділитися з натовпу, уникнути проблем найбільш легким способом все частіше штовхає їх до наркоманії.

Якщо у вашої дитини спостерігаються часті перепади настрою, зміни в самопочутті, поганий стан шкіри, роздратованість, постійна вимога грошей, сумнівні друзі, прогули та думки про суїцид - не варто зволікати, необхідно звернутись за допомогою, бо все перераховане може свідчити про наркоманію.

Пропонуємо декілька порад, які захистять Вас від бажання спробувати наркотики. Ви захистите не тільки себе, а й своїх рідних. Отже:

1. Не варто спокушатись на відмовки друзів спробувати цю гидоту. За одним разом може піти інший, потім третій. Не встигнете озирнутись, і Ви вже раб.

2. Любителям нічних клубів, попередження №1! Коли увага розсіюється і притупляється свідомість. Вам легко можуть запропонувати щось «крутіше». І тоді настає час розповсюджувачів нарковмісних препаратів. Такі «ділки» дуже вмілі, вони спритно підсунуть свій товар. Спочатку безкоштовно, для проби. А потім приходить залежність.

3. Наркотики швидко і майже безповоротно вражають важливі органи. При їх вживанні виникає почуття задоволення із радісною, незрозумілою ейфорією, зникають больові відчуття, але разом підвищується артеріальний тиск, може з'явитись свербіж у всіх частинах тіла. Першими уражаються мозок і печінка. Порушується психіка, стан стає неврівноваженим, отруйний дурман осідає в клітинах печінки, і вона перестає фільтрувати токсини. Починається самоотруєння організму. Серце працює з подвійним або потрійним навантаженням без перепочинку. Наркомани старіють на очах. Навіщо Вам проблеми із здоров'ям?

4. Якщо Ви помітили, що хтось з Ваших друзів веде себе не так як раніше, має змучений або відсторонений вигляд, виглядає хворим, пригніченим, постійно мерзне або його дратує яскраве світло, то це привід задуматись і поговорити з ним або з його батьками.

Варто діяти, а не просто кидати слова на вітер. Світ треба починати змінювати з себе! Кожна проблема має вирішення!

Поставтеся серйозно до цього питання. Наркотики - чисте зло, бережіть себе від цього!Останні новини
18-06-2018 Щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції за 24 тиждень >>
13-06-2018 Всесвітній день донора крові >>
11-06-2018 Щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції за 23 тиждень >>
08-06-2018 Щодо захворюваності на кір станом на 08.06.2018р. >>
06-06-2018 Радіаційний фон на території м. Чернігів >>
06-06-2018 Про виявлення збудника кліщового бореліозу >>
04-06-2018 Санепідситуація в області за 4 місяці 2018 року >>
01-06-2018 5 червня -Всесвітній день охорони навколишнього середовища >>
30-05-2018 1 червня – Міжнародний день захисту дітей >>
18-05-2018 Моніторинг дитячих оздоровчих закладів (підготовка до відкриття) >>

Надзвичайна ситуація

Державна установа «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» повідомляє щодо спалаху сальмонельозу серед учнів Борзнянської загальноосвіт...

| 16-03-2018 |  детальніше >>

Санепідситуація

За 4 місяці 2018 року в області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося близько 94 тис. осіб, що на 14,6% більше, ніж за аналогічний період минулого р...

| 04-06-2018 |  детальніше >>