"гаряча лінія": (0462) 77-47-03
День Матері
10 Травня 2018р.

МАТИ

За плетеним тином хата маленька,
Чекає родину мати старенька,
І я поспішаю до рідного дому,
Забувши про горе, забувши про втому.
В натруджені руки я знов пригортаюсь,
Пробачте, що рідко, але сповідаюсь,
Про свої спокуси, що часто Вам снились,
Про те, що ми діти, до Вас забарились.
О, мамо, я скучив за подихом печі,
За рідним садочком, що лине на плечі,
Я хочу присісти на збитім порозі,
І хліба поїсти, що сниться в дорозі.

В'ячеслав Хурсенко


Серед найбільш знакових символів українців є Мати і Родина. А ще, звичайно, рідна земля і свій садочок вишневий коло хати. Культ матері сягає кількатисячної історії. Тому й не дивно, що свято Матері таке пошановане у нас.

В 2018 році День матері в Україні припадає на 13 травня. Хоч деякі країни і відзначають День матері в іншу пору року, більшість вибрали саме травень і так було вирішено неспроста. Травень вважається місяцем Діви Марії.

Але з чого все почалось? Тенденція святкувати День матері прийшла до нас із США. Саме там 8 травня 1914 року вперше офіційно, на рівні країни відзначили це свято. В Україні офіційно День матері почали святкувати з 2000 року відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року №489/99. Саме тоді було постановлено вітати наших матусь у другу неділю травня. Але ідея виникла набагато раніше. У 1928 році Союз українок Канади вирішив вшанувати найрідніших мам. Отже, перший День матері святкували українці, та не в Україні. А вже наступного року дійство відбулося у Львові, і знову ініціатором стала жінка - редактор тижневика «Жіноча доля» Олена Кисилевська (напевно, тільки жінка може збагнути усю сутність материнства). Того ж року «Союз українок» посприяв поширенню свята по всій західній Україні. Під їх патронатом різноманітні молодіжні та культурні організації влаштовували гучні дійства, аби вшанувати найрідніших матусь. З приходом радянської влади День матері заборонила влада. Його не святкували майже 50 років. Коли Україна нарешті здобула незалежність, громадські організації, серед яких був той самий «Союз Українок», повернули свято українцям.

Красу материнства возвеличували завжди - в піснях, картинах, музиці та скульптурі. Окрім пошани до матері в цей день постає й інше питання - велика місія, що лежить на жінці. А саме: стати матір'ю, народити здорове потомство, разом із чоловіком виховати його і прожити вік у пошані та любові. Супровідними до цього питання стають інші - бажання мати дітей, можливість дати їм добре життя і добру освіту, виховати гідними людьми.

Нажаль, сучасне суспільство не завжди схвалює право жінки на те, аби бути матір'ю. Жінка боїться втратити роботу, вилетіти зі звичної колії життя, втратити любов чоловіка, який не завжди усвідомлює свою роль батька.

Так би не мало бути. Адже материнство - це не вибір людини, а Божий дар. Якщо дивитись на нього з такої позиції, то й діти, народжені в любові та із Божим благословенням, ідуть у власне життя із добрими намірами, несучи в серці щасливу долю та любов до світу. Як у пісні співається: «Батько і мати - два сонця гарячих...»

Безумовно, День матері - це одне із самих зворушливих свят, тому що кожен з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, пробачить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що. Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами:

Росте черешня в мами на городі

Росте черешня в мами на городі,
Стара-стара, а кожен рік цвіте,
Щоліта дітям ягодами годить,
Хоча вони й не дякують за те.
Щоліта дітям ягодами годить,
Хоча вони й не дякують за те.
Приспів:
Мамо, мамо, вічна і кохана...
Ви пробачте, що був не уважний.
Знаю, Ви молилися за мене
Дні і ночі, сива моя нене.
Живе старенька мати у господі-
Невтомні руки, серце золоте.
Щодня і дітям і онукам годить,
Хоч рідко хто з них дякує за те.
Ну що ж, про вдячність забувають люди,
Душа сліпа у щасті, а проте
Вони прозріють, але пізно буде:
Черешня всохне, мати одцвіте.
Приспів

Анатолій ГорчинськийОстанні новини
17-01-2019 Щодо захворюваності на грип та ГРВІ за 16.01.2019 >>
15-01-2019 Щодо захворюваності на грип та ГРВІ за 15.01.2019 >>
12-01-2019 Щодо захворюваності на ГРВІ та грип >>
10-01-2019 Щодо захворюваності на кір станом на 10.01.2019р. >>
08-01-2019 Диференційна діагностика та лікування грипу >>
02-01-2019 Знову ботулізм! >>
26-12-2018 Підтверджено діагноз «ботулізм» >>
22-12-2018 Обережно ботулізм! >>
20-12-2018 Санепідситуація в області за 11 місяців 2018 року >>
03-12-2018 Санепідситуація в області за 10 місяців 2018 року >>

Санепідситуація

За 11 місяців 2018 року в області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося близько 165 тис. осіб, що на 0,4% більше, ніж за аналогічний період минулого...

| 20-12-2018 |  детальніше >>