"гаряча лінія": (0462) 77-47-03
Всесвітній день донора крові
13 Червня 2018р.

У травні 2005 року в ході Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я, міністри охорони здоров'я країн світу одностайно прийняли заяву про прихильність і підтримку добровільного донорства крові. У резолюції WHA58.13 вони постановили щорічно 14 червня проводити Всесвітній день донора крові (World Blood Donor Day), дата якого була приурочена до дня народження Карла Ландштейнера (1868-1943) - австрійського лікаря та імунолога, Нобелівського лауреата, який відкрив групи крові у людини.

Цього року Всесвітній день донора крові знову проводиться у всьому світі і буде координуватися Всесвітньою організацією охорони здоров'я, Міжнародною федерацією товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Міжнародним товариством з переливання крові та Міжнародною федерацією організацій донорів крові.

Всесвітній день донора крові - особливий день, що відзначається на честь безоплатних донорів крові та є приводом для привернення уваги громадськості до питання про потреби забезпечення людства безпечною кров'ю та її компонентами і висловлення подяки донорам крові за те, що вони, здаючи кров, допомагають рятувати життя людей. Цього дня представники органів влади і громадських об'єднань, медичне співтовариство і соціально відповідальний бізнес в урочистій обстановці можуть звернутися із словами вдячності до безоплатних донорів - щоб кожен з них почув багатократне «Дякую, доноре»!.

Донорська кров - це цінний ресурс як при плановому лікуванні, так і при наданні невідкладної допомоги. Завдяки їй пацієнти з небезпечними для життя патологіями можуть жити довше і мати більш високу якість життя. Донорська кров також може бути необхідна при складних медичних і хірургічних процедурах, при наданні акушерської та перинатальної допомоги, а впровадження і поширення сучасних методів лікування зовсім змінило характер надання трансфузійної допомоги пацієнтам, бо саме донорство компонентів крові стало одним з базових чинників розвитку високотехнологічної медичної допомоги. Надання медичної допомоги в онкології, онкогематології, трансплантології і імунології, в переважному числі випадків зупиняють або пригнічують механізми кровотворення, тому в усіх цих ситуаціях в якості замісної терапії використовуються виключно компоненти донорської крові.

Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові за життєвими показаннями. Хоча потреба в крові є загальною, доступ до неї тих, хто її потребує, на жаль, загальним не є.

Таким чином, в цьому році гасло Всесвітньої організації охорони здоров'я звучить так: "Думай про інших. Здай кров. Поділись життям ", воно висвітлює основні людські цінності: солідарность, альтруїзм, повагу, співчуття та доброту, які підкреслюють та підтримують добровільне і безоплатне донорство крові. Привертає увагу до ролей, які донорство крові відіграє у заохоченні людей піклуватися один про одного, створювати соціальні зв'язки та об'єднану спільноту.

Для багатьох людей добровільна здача крові - це почесна і благородна справа, адже люди, які віддають частку себе іншому, є справжніми громадянами своєї держави. Донор дарує шанс на збереження життя та одужання, ще один день народження.

Переливання крові - невід'ємний компонент надання невідкладної медичної допомоги. Для формування достатніх запасів донорської необхідні добре організовані служби крові. Це завдання може бути виконане тільки шляхом привернення уваги всього населення і забезпечення наявності популяції донорів, готових добровільно і на безоплатній основі здавати кров протягом всього року.

Служба крові, що забезпечує доступ пацієнтів до безпечної донорської крові та компонентів крові в достатньому обсязі, є однією з основних складових ефективної системи охорони здоров'я. Забезпечення достатніх запасів безпечної донорської крові вимагає створення координованої на національному рівні служби переливання крові, що діє на основі добровільного і безоплатного донорства. Однак у багатьох країнах служби крові стикаються з труднощами в забезпеченні достатніх запасів, якості і безпеки донорської крові.

Забезпечення достатньої кількості компонентів крові є невід'ємною частиною державної політики і інфраструктури системи охорони здоров'я, а сама донорська кров розглядається як стратегічний ресурс.

Більше того, ми маємо усі підстави говорити про донорство як про невід'ємний елемент національної безпеки будь-якого сучасного суспільства, тоді як скорочення об'ємів забезпечення компонентами крові та зниження їх якості представляє загрозу для національної безпеки.

В нелегкі для України часи переливання компонентів крові є шансом на збереження життя багатьох поранених мешканців та бійців АТО, які стоять на захисті нашої країни.

Донором може стати будь-яка здорова людина віком від 18 до 60 років за умови, що вона не має протипоказань для здачі крові. Одна доза донорської крові становить 450 грамів, таку кількість крові організм здатний відновити дуже швидко. За дослідженнями вчених, здавати кров навіть корисно, тому що це стимулює роботу ендокринної та імунної системи організму. Медики давно помітили, що люди, які регулярно здають кров, не хворіють на грип та застуду, рідше страждають онко- та серцево-судинними захворюваннями, а також психічними розладами.

Низький уклін та шана всім донорам, кров яких рятує багато життів, дарує радість, повертає щастя.

Бути донором - почесна і благородна справа.
Здай кров - подаруй життя!Останні новини
23-05-2019 Щодо захворюваності на кір станом на 22.05.2019р. >>
20-05-2019 Щодо захворюваності на ГРВІ та грип >>
18-05-2019 Санепідситуація в області за 4 місяці 2019 року >>
17-05-2019 Всесвітній день пам'яті померлих від СНІДу >>
15-05-2019 Отруєння грибами! >>
14-05-2019 Смерть від ботулізму >>
14-05-2019 Смерть від ботулізму >>
06-05-2019 Про новий випадок захворювання ботулізмом >>
25-04-2019 Епідеміологічні та епізоотологічні аспекти з лептоспірозу в Чернігівській області >>
23-04-2019 Всесвітній день боротьби з малярією >>

Надзвичайна ситуація

В Чернігівській обласній лікарні померла жінка з м. Київ, яка гостювала в смт. Любеч, та після вживання в'яленої риби захворіла ботулізмом.

Діагноз &...

| 14-05-2019 |  детальніше >>

Санепідситуація

За 4 місяці 2019 року в області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося 86,6 тис. осіб, що на 8% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Зрост...

| 18-05-2019 |  детальніше >>