"гаряча лінія": (0462) 77-47-03
1-7 серпня - Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування
02 Серпня 2019р.

Щороку за ініціативи Всесвітньої організації з охорони здоров'я в 170 країнах світу, в тому числі і в Україні, з по 7 серпня, тобто протягом 40-го тижня року (що співпадає з фізіологічною тривалістю вагітності), відзначають подію.Мета заходу - інформування та пропаганда здорового способу життя, акцентування уваги громадськості на цінності грудного вигодовування. Ініціатором Всесвітнього тижня виступає міжнародна організація Всесвітній Альянс за грудне вигодовування (WABA).


 В Україні тиждень грудного вигодування проводиться з 2001 року. У 1995 році Україна приєдналася до Міжнародного співробітництва з питань підтримки, охорони успішного та тривалого природного вигодовування немовлят. З 2001 року розпочата сертифікація закладів охорони здоров'я на відповідність критеріям «Лікарня, доброзичлива до дитини». З 2004 року в закладах системи охорони здоров'я України, де отримують медичну допомогу матері і діти, впроваджується Розширена Ініціатива ВООЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини», що передбачає, окрім питань підтримки грудного вигодовування, впровадження сучасних перинатальних технологій в родопомічних закладах. Наразі в Україні налічується близько 400 закладів, що відповідають згаданим критеріям. Медичних працівників закладів охорони здоров'я з підтримки грудного вигодовування готують за спеціальною навчальною програмою.


Грудне вигодовування або природне вигодовування - складна динамічна та адаптивна система відносин між жінкою та ії дитиною, яка складається, коли мати прикладає дитину до грудей, а дитина смокче груди. Причому дитина повинна отримувати молоко матері в кількості не менше 75% добового об'єму їжі.


У «Декларації ВООЗ-ЮНІСЕФ про охорону, сприяння та підтримку грудного вигодовування» сформульовані 10 принципів успішного грудного вигодовування:  1. Суворо дотримуватися встановлених правил грудного вигодовування та регулярно доносити ці правила медичному персоналу та породіллям.

  2. Навчати медичний персонал необхідним навичкам для здійснення практики грудного вигодовування.

  3. Інформувати вагітних жінок про переваги та техніку грудного вигодовування.

  4. Допомагати матерям розпочинати грудне вигодовування упродовж першої півгодини після пологів.

  5. Показувати матерям, як годувати груддю та як зберігати лактацію, навіть якщо вони тимчасово відокремлені від своїх дітей.

  6. Не давати новонародженим ніякої іншої їжі або пиття, окрім грудного молока, за виключенням випадків, зумовлених медичними показаннями.

  7. Практикувати цілодобове знаходження матері та новонародженого поруч в одній палаті.

  8. Сприяти грудному вигодовуванню за вимогою немовляти, а не за розкладом.

  9. Не давати новонародженим, які знаходяться на грудному вигодовуванні, заспокійливих засобів або приладів, що імітують материнські груди (соски та ін.).

  10. Сприяти організації груп підтримки грудного вигодовування та спрямовувати матерів до цих груп після виписки з пологового будинку або лікарні.


Вибір альтернативного засобу годування залежить від особистих обставин. Якщо дитина отримує догодовування замінниками грудного молока, таке вигодовування називається змішаним. Однак навіть невелика кількість материнського молока - це набагато краще, ніж його повна відсутність.


До віку 6 місяців дитині не потрібно нічого, окрім грудного молока (ніякої іншої їжи, води, чаїв, соків тощо). Грудне молоко повністю забезпечує потреби дитини першого піврічя життя в рідині та поживних речовинах.


З другого півріччя життя дитину починають знайомити з тим, що їдять дорослі: вводять пригодовування, але грудне годування не переривають і прикладають дитину до грудей так часто, як вона попросить.


І наостанок, як всі ми розуміємо, грудне вигодовування - це основа фізичного та емоціонального здоров'я дитини, тому медичним працівникам, органам ЗМІ і взагалі всім небайдужим потрібно всебічно сприяти його популяризації, особливо серед молодих матерів, та пам'ятати, що грудне вигодовування вносить вагомий внесок у найцінніше - здоров'я наступних поколінь.Останні новини
21-10-2019 Щодо захворюваності на ГРВІ та грип >>
21-10-2019 Захворюваність медперсоналу в структурі професійної захворюваності >>
18-10-2019 Щодо захворюваності на кір станом на 16.10.2019р. >>
16-10-2019 Комплексний план >>
16-10-2019 Профілактика погіршення гостроти зору у дітей області >>
09-10-2019 Щодо прейскуранту цін (тарифів) на роботи і послуги , що виконуються і надаються за плату >>
04-10-2019 До міжнародного дня лікаря >>
26-09-2019 Про санепідситуацію в області за 8 місяців 2019 року >>
24-09-2019 Щодо захворюваності на ГКІ за 38 тиждень >>
04-09-2019 Рівень гамма-фону в контрольних районах Чернігівської області станом на 04 вересня 2019 року >>
31 Грудня 2019 р.

Останні новини

З 01.10.2019р.здійснюється моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ. Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року. За 42 т...
| 21-10-2019 |  детальніше >>
Особлива роль у підтримці працездатності трудового потенціалу країни належить медичним працівникам, які опікуються здоров'ям громадян, зайнятих у виробництві товарів і послуг. Втім ефективність роботи медичної галузі щод...
| 21-10-2019 |  детальніше >>
З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1196 випадків захворювання (підозри) на кір. Захворювання реєструвалися в 17 районах та 3 містах. Серед захворілих 724 дорослих та 472 дітей. Г...
| 18-10-2019 |  детальніше >>

Санепідситуація

За 8 місяців 2019 року в області за медичною допомогою звернулося 114,7 тис. осіб з приводу захворювання на інфекційні хвороби, що на 4,9% менше кількості аналогічного періоду минулого рок...

| 26-09-2019 |  детальніше >>