Головні аспекти імунопрофілактики
14-16 лютого на базі Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб пройшов черговий етап тренінгу «Імунізація на практиці» в рамках безперервного професійного розвитку.
На початку навчання генеральний директор установи Олександр Чепурний, звертаючись до учасників, наголосив на важливості теми протистояння інфекційним захворюванням шляхом імунопрофілактики та навів низку прикладів, коли хороша обізнаність медичних працівників з усіма аспектами такої роботи суттєво вплинула на результати проведення в області «наздоганяючої» кампанії з вакцинації проти кору. Також керівник установи визначив пріоритетні завдання, які стоять на шляху більш широкого охоплення дитячого населення профілактичними щепленнями, розповів про роботу, яку веде заклад у напрямку отримання та розподілу вакцин.
Участь у тренінгу взяли 20 лікарів та медичних працівників середньої ланки, що опікуються у лікувальних закладах Чернігова та області профілактичними щепленнями проти вакцинокерованих захворювань.
Під час заходу розглянуто низку важливих питань, зокрема, нюанси поводження із холодильним обладнанням, в якому слід зберігати вакцини, алгоритми дотримання холодового ланцюга, доведено актуальну інформацію щодо вакцинокерованих інфекцій тощо.
Особлива увага зверталась на імунізацію дітей, які з різних причини пропустили планову вакцинацію відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень.
Також обговорювалися питання комунікації з батьками та роботи з громадами у плані залучення до вакцинації різних категорій населення.
Йшлося і про аспекти профільної нормативно-правової бази, дотримання безпеки ін’єкцій.
Всі ці питання висвітлили координатори і тренери заходу – завідувач відділу імунопрофілактики Чернігівського обласного ЦКПХ Олександр Бубирь та фахівці цього структурного підрозділу, які кваліфіковано донесли слухачам необхідну інформацію і підготували низку завдань для практичного виконання, як-то вивчення інструментів, що забезпечують холодовий ланцюг, правила комплектації термоконтейнерів.
Презентації супроводжувались демонстрацією відеоматеріалів і поширенням друкованої продукції щодо популяризації профілактичних щеплень та інструкціями, які допоможуть фахівцям у їхній повсякденній роботі.
За відгуками учасників тренінгу, його організатори створили хорошу і дружню атмосферу для засвоєння отриманих знань. Медичні працівники залишилися задоволеними зворотним зв’язком між ними та тренерами.
Передбачається, що наприкінці лютого тренінг «Імунізація на практиці» продовжить свою роботу.