"гаряча лінія": (095)0010340
Внутрішньолікарняна інфекція - актуальна проблема сьогодення
25 Лютого 2019р.

Внутрішньолікарняна інфекція ( ВЛІ ) - це інфекція , яка виникає при інфікуванні людини в період її перебування в лікувально-профілактичному закладі, в т.ч. виконанні лікувально-діагностичних процедур медичним персоналом .
Внутрішньолікарняна інфекція займає одне з найважливіших місць в структурі всієї інфекційної захворюваності , є одним з показників здоров'я нації та відображає, в деякій мірі, якість медичної допомоги населенню . Це гнійно-септичні ускладнення після хірургічного втручання, внутрішньолікарняні пневмонії, інфекції сечових шляхів та інші.

ВЛІ є актуальною проблемою сьогодення. Це не тільки медична, а й соціально-економічна проблема охорони здоров'я, яка завдає значних збитків державі. ВЛІ - проблема епідеміології, клініки, діагностики, лікування та профілактики .

Порушення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму в лікувально-профілактичних закладах по утриманню приміщень, лікувально-діагностичного обладнання при проведенні лікувальних та діагностичних маніпуляцій обумовлюють виникнення ВЛІ.

Формуються так звані «госпітальні штами» мікрофлори, які мають множинну стійкість до антибактеріальних препаратів, дезінфектантів, з подальшим розповсюдженням їх в широкій популяції населення, участі в епідемічному процесі.

Збудники ВЛІ відносяться головним чином до умовно-патогенних мікроорганізмів. Типовими збудниками ВЛІ є: St.aureus, Enterobacteriacea, Pseudomonas aeruginosa, Acinetobacter, Candida, Enterococcus та інші . Вони специфічні для кожного ЛПЗ та навіть відділення, стійкі одиничні та асоціації м/о .

Питання профілактики ВЛІ до 2013 року знаходились на постійному контролі санітарно- епідеміологічної служби . Здійснювався державний санітарно-епідеміологічний нагляд за лікувально-профілактичними закладами зокрема . Після ліквідації СЕС, нажаль, це в минулому . Пріорітети профілактики на сьогодні не визнані .

Бактеріологічний моніторинг ВЛІ покладено на бактеріологічні лабораторії відділів клініко-діагностичних лабораторій ЛПЗ. Та чи всі лікувально-профілактичні заклади мають бактеріологічні лабораторії, відповідне матеріально-технічне забезпечення, готові до проведення цієї роботи ? Визначення етіологічного збудника, антибіотико- та дезрезистентність сприяє своєчасній корекції лікування хворих , проведення ротації дезинфекційних препаратів, антисептиків . Результати бактеріологічного моніторинга - це основа для розробки рекомендацій з профілактики та проведення протиепідемічних міроприємств ВЛІ .

Відсутність в штатах лікувальних установ госпітальних епідеміологів також негативно впливає на якісне проведення оперативного та ретроспективного аналізу епідемічної ситуації ВЛІ в стаціонарі. Ефектитвна боротьба з ВЛІ не можлива без сучасної системи епідеміологічного нагляду. Професійна підготовка госпітального епідеміолога повинна базуватись на багатопрофільності теоретичних та практичних знань, навиків: епідеміології, мікробіології, дезинфектології інш.

Розуміння проблеми ВЛІ, виважений державний підхід до її вирішення, співпраця всіх структур сфери захисту населення від інфекційної захворюваності - можливе досягнення санітарного законодавства в частині епідеміологічного благополуччя населення України .Останні новини
30-11-2021 Стан захворюваності та протиепідемічної роботи по COVID-19 в Чернігівській області з 07.04.2020 року по 18:00 год 29.11.2021 року >>
22-11-2021 Щодо захворюваності на ГРВІ та грип >>
19-11-2021 Щодо профілактики поліомієліту >>
19-11-2021 Про виконання Постанови ГДСЛУ від 07.10.2021 №15 >>
17-11-2021 Cанепідситуація в області за 10 місяців 2021 року >>
15-11-2021 Попередній запис на ПЛР-тестування >>
11-11-2021 Дослідження електромагнітних полів та інших фізичних факторів >>
04-11-2021 Кількість дітей хворих на COVID-19 по Чернігівській області станом на 03.11 21 >>
03-11-2021 Зміни до нової редакції Прейскуранту цін (тарифів) >>
28-10-2021 Щодо вакцинації від COVID-19 >>

Санепідситуація

В області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося близько 152,8 тис. осіб, що на 44,2 % більше аналогічного періоду мину...

| 17-11-2021 |  детальніше >>