"гаряча лінія": (095)0010340
Всесвітній день боротьби з малярією
23 Квітня 2019р.

Всесвітній день боротьби з малярією заснований Всесвітньою організацією охорони здоров'я в 2007 році та відзначається щорічно 25 квітня.

За даними ВООЗ, у світі кожного року хворіють малярією близько 200-250 млн. чоловік, 400-500 тис. хворих, а це переважно діти до 5 років, щороку помирають від цієї хвороби. 85-90% випадків захворювань й смертності від неї реєструються в південних районах Африки, на території Європи випадки малярії в основному завізні. Найважче малярію переносять діти і вагітні жінки. Лише в Африці від цього захворювання щохвилини помирає одна дитина. В Чернігівській області за останні 5 років зареєстровано 4 випадки завізної малярії.

Малярія, відома також під назвою «болотяна лихоманка», «переміжна лихоманка» - гостре інфекційне захворювання, яке передається людині через укуси комарів роду Anopheles та викликається декількома видами найпростіших роду Plasmodium. Крім укусів комах це захворювання може передаватися під час вагітності від зараженої матері до дитини, під час переливання зараженої крові чи при ін'єкції шприцом.

Перші симптоми малярії-слабкість, ломота в усьому тілі, біль у попереку, головний біль проявляються через 10-15 діб після укусу комара та можуть бути слабо вираженими, що ускладнює виявлення захворювання. Іноді хвороба починається як респіраторно-вірусна інфекція. Через 2-5 днів виникають так звані малярійні напади, які при триденній малярії повторюються через день, при чотириденній - через 2 доби, а при тропічній малярії висока температура може бути щоденно. Приступи тропічної малярії нерегулярні, характеризуються високою температурою тіла, ознобом, сильним потовиділення, іноді блювотою.

Якщо малярію не лікувати, вона може призвести до смерті хворого або перейти в мляво протікаючу хронічну форму. При своєчасно початому лікуванні настає повне одужання.

Хвора на малярію людина є джерелом розповсюдження цього захворювання: комарі переносять збудників від хворої до здорової людини. Крім хворих, джерелом малярії в нашій області можуть бути і здорові паразитоносії серед приїжджих іноземних громадян, нелегальних іммігрантів, або серед наших громадян, які перебували в тропічних країнах.

Переносники хвороби - малярійні комарі виплоджуються у неглибоких, стоячих чи слабо проточних водоймах, багатих на рослинність. В усіх районах і містах нашої області є такі водойми, і влітку там розмножується велика кількість малярійних комарів. Тому необхідно уникати чагарників та місць із застійною водою.

Громадянам, які від'їжджають у неблагополучні з малярії (тропічні) країни, необхідно відвідати інфекціоніста, щоб він призначив протималярійні препарати для профілактики. Рекомендований лікарями профілактичний прийом протималярійних таблеток попередить захворювання на тяжку тропічну малярію або полегшить перебіг її у випадку захворювання.

Протималярійні препарати потрібно починати приймати профілактично за тиждень до в'їзду в малярійні місцевості, продовжувати прийом слід протягом усього періоду перебування в ній і ще протягом місяця після виїзду з неї. Дотримання цього правила гарантує захист від малярії в тропіках і попереджає завезення захворювання в нашу країну.

Від'їжджаючі в тропічні країни громадяни повинні також знати і виконувати заходи щодо попередження укусів комарів. Два види боротьби з переносниками є ефективними в різних умовах-оброблені інсектицидом антимоскітні сітки та розпилення інсектицидів в приміщенні.

При підвищенні температури тіла людина, яка прибула в тропіки (або повернулась з тропіків), повинна звернутися до лікаря. Лікар призначить мікроскопічне дослідження крові на наявність малярійних паразитів. При своєчасному початку лікування людина одужує протягом декількох днів.

Зав.паразитологічною лабораторією Смаль О.М.Останні новини
07-07-2020 Захворюваність на COVID-19 станом на 07.07.2020 >>
06-07-2020 І знову «ботулізм» >>
03-07-2020 Знову ботулізм! >>
30-06-2020 Актуальні питання дослідження ЕМВ від радіотехнічних об’єктів у м. Чернігові. >>
30-06-2020 Моніторингові дослідження якості води >>
28-06-2020 Сучасний погляд на невизначеність вимірювань >>
03-06-2020 До уваги суб’єктів господарювання >>
03-06-2020 Щодо прейскуранту цін (тарифів) на роботи і послуги , що виконуються і надаються за плату >>
28-05-2020 Система соціально-гігієнічного моніторингу >>
27-05-2020 Щодо обстеження на COVID-19 >>

Санепідситуація

За 4 місяці 2020 року в області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося близько 69,6 тис. осіб, що на 19,6% менше, ніж за аналогічний період минулого ...

| 15-05-2020 |  детальніше >>