"гаряча лінія": (095)0010340
Система соціально-гігієнічного моніторингу
28 Травня 2020р.

Державний соціально-гігієнічний моніторинг - це система спостереження, аналізу, оцінки і прогнозу стану здоров'я населення та середовища життєдіяльності людини, а також виявлення причинно-наслідкових зв'язків між станом здоров'я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності людини.

Моніторинг проводиться з метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Порядок проведення державного соціально-гігієнічного моніторингу затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року № 182.

Основними завданнями моніторингу є: 1) формування загальнодоступного інформаційного фонду; 2) виявлення причинно-наслідкових зв'язків між станом здоров'я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності людини на основі їх системного аналізу і оцінки ризику для здоров'я людини; 3) підготовка пропозицій, щодо поліпшення діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування; керівникам установ, підприємств, організацій, суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності та підпорядкування, з питань забезпечення сталих умов для поліпшення демографічних (збільшення народжуваності, зменшення смертності, в т.ч. дитячої), медико-екологічних та санітарно-гігієнічних (стан індивідуального та популяційного здоров`я, стан інфекційної та неінфекційної захворюваності, стан довкілля тощо) показників, а також забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.

У відповідності до Статуту ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» є санітарно-профілактичною установою охорони здоров'я, заснованою на державній власності, що належить до сфери управління Міністерства охорони здоров'я України. ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України та його територіальні відділи і відділення лабораторних досліджень забезпечують здійснення соціально-гігієнічного моніторингу на території Чернігівської області.

Робота по здійсненню соціально-гігієнічного моніторингу проводиться згідно «Плану моніторингових досліджень об'єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних, загально-освітніх, дитячих закладів та закладів соціального забезпечення в Чернігівській області», який розробляється щорічно та затверджується головою Чернігівської облдержадміністрації.

У рамках проведення моніторингу використовуються дані спостереження за станом здоров'я населення і факторами впливу на нього середовища життєдіяльності людини, у тому числі біологічними (вірусні, бактеріальні, паразитарні), хімічними, фізичними (шум, вібрація, ультразвук, інфразвук, тепловий, іонізуючий, неіонізуючий та інші види випромінювання), соціальними (харчування, водопостачання, умови побуту, праці та відпочинку) та іншими факторами.

Моніторинг проводиться шляхом вивчення показників стану здоров'я населення і факторів впливу на нього середовища життєдіяльності людини; збирання, зберігання, оброблення і систематизації даних про результати спостереження за станом здоров'я населення і факторами впливу на нього середовища життєдіяльності людини; використання інформаційної бази даних про стан здоров'я населення і середовища життєдіяльності людини.

Результати моніторингу використовуються для виявлення факторів, що шкідливо впливають на стан здоров'я населення, та їх оцінки; прогнозування стану здоров'я населення і середовища життєдіяльності людини; розроблення невідкладних і довгострокових заходів щодо запобігання та усунення впливу шкідливих факторів середовища життєдіяльності людини на стан здоров'я населення.Останні новини
30-09-2020 Захворюваність на COVID-19 станом на 30.09.2020 >>
18-09-2020 Отруєння грибами! >>
11-09-2020 Про санепідситуацію в області за 8 місяців 2020 року >>
03-09-2020 Інформація щодо виконання постанов ГДСЛ України >>
28-08-2020 Про санепідситуацію в області за 7 місяців 2020 року >>
14-08-2020 До відома суб’єктів господарювання >>
05-08-2020 Тестування осіб на COVID-19 на платній основі >>
30-07-2020 Щодо змін до прейскуранту цін (тарифів) на роботи і послуги , що виконуються і надаються за плату >>
20-07-2020 Щодо ретестування на проведення досліджень методом ІФА >>
17-07-2020 Про санепідситуацію в області за 6 місяців 2020 року >>

Санепідситуація

1. За 8 місяців 2020 року в області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося близько 81,6 тис. осіб, що на 29,4% менше, ніж за аналогічний період минул...

| 11-09-2020 |  детальніше >>