Гаряча лінія +380950010340

«No Smoking Friendly. Турбота про здоров’я – твій внесок у перемогу»: рік, що завершується, став знаковим у боротьбі проти тютюнокуріння.

Протягом 2022 року українське законодавство, спрямоване на боротьбу з тютюнокурінням та забезпечення бездимного середовища, суттєво оновилося. Так 11 липня 2022 року набули чинності норми антитютюнового Закону №1978-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1978-20#Tехт), який підсилив вже наявні обмеження у бездимному законодавстві. Зокрема, Закон розширив перелік місць, де не можна курити, а також визначив, що відтепер там заборонено вживати не лише кальяни, тютюнові вироби та електронні сигарети, а й сигарети для нагрівання (ТВЕНи) разом з пристроями для нагрівання тютюну.
Як продемонструвало опитування, проведене ГО «Життя», (https://center-life.org) українське суспільство очікувало на такі законодавчі зміни, про що свідчать статистичні дані : 86% опитаних підтримують розширення переліку громадських місць, вільних від куріння, а 80% — схвалюють заборону використання ТВЕНів у громадських місцях. Відтак удосконалення відповідного Закону та інших урядових ініціатив посприяли створенню здоровіших умов для життя, адже ризик нараження на пасивне куріння у громадських місцях став набагато нижчим. Хороші новини і для тих, хто постійно стикався з вторинним тютюновим димом на роботі. Зокрема, люди, які працюють у закладах харчування, відтепер захищені Законом та можуть перебувати на робочому місці без шкоди для здоров’я.
Проте головне — зміни відбулися не лише в нормативних документах, а й у свідомості молоді та дітей. Вживання тютюну вже не толерується суспільством так, як раніше, і юний українець, спостерігаючи все менше курців у громадських місцях, відповідно, має меншу спокусу спробувати сигарету або її замінники. Як зазначив заступник Міністра охорони здоров’я України – Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, ухвалення Закону суттєво змінило ставлення українців до однієї з актуальних небезпек – тютюнокуріння.
« Цей Закон є революційною річчю, адже він спрямований проти тієї епідемії тютюнопаління, яка вже не перший рік триває не тільки в Україні, а і в світі. І зараз складно уявити, що хтось палить звичайні цигарки в громадських місцях. І 9 років тому це теж здавалося неможливим. Те ж саме очікує електронні пристрої для куріння, які тепер також буде заборонено для використання в громадських місцях. Цей закон зменшує не просто шкідливий вплив тютюну на українців, зокрема на молодь, але будь-яке паління в громадських місцях, яке буде неприпустимим», – наголосив Ігор Кузін.
У свою чергу організатори інформаційної кампанії «No Smoking Friendly. Турбота про здоров’я – твій внесок у перемогу» – низка громадських організацій та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України – провели потужну масово-роз’яснювальну роботу серед різних верств населення щодо небезпек, які ховаються у тютюновому димі.
«Куріння викликає рак, і це всі знають. Куріння викликає хронічне обструктивне захворювання легень, емфізему, хронічний бронхіт, діабет, серцево-судинні захворювання… Турбота про здоров’я одне одного — наша спільна відповідальність під час війни. Дотримання бездимного закону допоможе врятувати життя та здоровʼя тисяч українців, адже вони будуть захищені від шкоди вторинних тютюнових та нікотинових викидів», — підкреслила керівник відділу поведінкових факторів ризику ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Ірина Сорока.
До інформкампанії активно долучився і ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», розмістивши на своїх медіаресурсах матеріали, спрямовані на висвітлення проблем для здоров’я, пов’язаних із тютюнокурінням (https://www.facebook.com/cnoblses).
Передбачається, що інформаційна кампанія «No Smoking Friendly. Турбота про здоров’я – твій внесок у перемогу» триватиме і наступного, без сумніву, переможного року для України.
Посилання:
#NoSmokingFriendly
#БезпечногоКурінняНеІснує
‪#2022БезТютюну‬‬
#ЗдоровіУкраїнціМайбутнєУкраїни

Про санепідситуацію в області за 2022 рік та моніторингові дослідження В області в 2022 році за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося 161,0 тис. осіб, що на 24,1 % ... 27 Січня 2023
ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ КОРОНАВІРУСНОЇ ХВОРОБИ COVID-19 З початку пандемії, станом на 19.01.2023 року в області діагноз «коронавірусна хвороба (СOVID-19)» встановлено 139 059 особам. За ... 27 Січня 2023
ЧИСТА ВОДА – ЗАПОРУКА ЗДОРОВ’Я За інформацією Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, протягом кількох днів в регіоні (зокрема, на території Чернігі... 27 Січня 2023