Гаряча лінія +380950010340

Про санітарно-епідеміологічну оцінку деокупованих населених пунктів

На виконання наказу Міністерства охорони здоров’я України від 08.04.2022 № 597 «Деякі питання забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення під час ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України» для попередження виникнення спалахів інфекційних захворювань та масових отруєнь серед населення області оперативними групами фахівців ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» проводиться санітарно-епідеміологічна оцінка деокупованих населених пунктів області, а також м.Чернігова та Ніжин, які були блоковані.

З цією метою проводяться лабораторні дослідження якості та безпечності питної води. Слід зазначити, що збройна агресія Російської Федерації проти України стала причиною руйнувань водопровідних мереж в деяких населених пунктах і кількість населення, яке споживає воду з децентралізованих джерел, збільшилася. Відповідно це може бути додатковим фактором для збільшення кількості отруєнь недоброякісною водою. Також досліджуються зразки ґрунту на вміст важких металів, сірки, нафтопродуктів в місцях проведення активних бойових дій.

Станом на 03.06.2022р. досліджено 375 зразків води питної на санітарно-хімічні показники та 333 зразки – на мікробіологічні показники. За результатами проведених досліджень 6,2% зразків питної води централізованого водопостачання та 34,3% питної води децентралізованого водопостачання не відповідали вимогам діючих санітарних норм та правил за санітарно-хімічними показниками; 2,7% зразків питної води централізованого водопостачання та 27,9% питної води децентралізованого водопостачання – за мікробіологічними показниками.

Про результати дослідження питної води проінформовано голів ОТГ, надано рекомендації щодо заборони використання води для питних потреб та заходи щодо очищення та дезінфекції об’єктів централізованого та децентралізованого водопостачання, необхідності повторного дослідження зразків води після проведення дезінфекції, профілактики гострих кишкових інфекцій та воднонітратної метгемоглобінемії у дітей раннього віку.

Фахівцями ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» також досліджуються зразки ґрунту з місць проведення активних бойових дій. У 19,2% досліджених зразків були виявленні значні перевищення вмісту нафтопродуктів, у 11,5% зразків – перевищення вмісту солей важких металів (цинк, свинець).

Робота щодо проведення санітарно-епідеміологічної оцінки деокупованих населених пунктів на території Чернігівської області триває.

Щоденний моніторинг гамма-випромінювання Фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» продовжують здійснювати моніторинг гамма-випромінювання щоденно 3 рази на добу в контрольних ... 25 Листопада 2022