Гаряча лінія +380950010340

1 червня – День захисту дітей

День захисту дітей – світле свято, пронизане безтурботною атмосферою дитинства, радістю, теплом перших літніх днів. Цього дня в усіх країнах, де його відзначають, лунає радісний дитячий сміх, відбуваються святкові заходи для дітей. Але, на жаль, цьогоріч це свято, як і дитинство мільйонів українських дітей, обпалене війною.
З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, за даними Офісу Генерального прокурора, вже 483 дитячих життів забрала війна. Ще близько тисячі дітей дістали поранення. Постійні обстріли населених пунктів, руйнування будинків, вимушена евакуація, поранення, каліцтва – це все випало на долю наших дітей через повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну 24-го лютого. Тисячі дітей втратили батьків та рідних, є зниклі безвісти, примусово вивезені на територію рф.
Країною-агресором порушуються права дитини, визначені в Конвенції ООН, – право на життя, право бути із сім’єю, право на здоров’я, освіту, на розвиток особистості, а також право на турботу і захист. Крім того, у переліку базових прав є окрема стаття 38 про те, що дитина має право на захист під час воєнних конфліктів, яка також порушується.
День захисту дітей – насамперед нагадування, що на сьогодні одне з головних завдань влади, суспільства, всіх дорослих, причетних до сфери дитинства, та безумовно батьків – зробити все, щоб діти в цей період почувалися під надійним захистом, і після перемоги зростали здоровими, освіченими та щасливими людьми, гідними громадянами нашої великої держави! Необхідно докласти всіх зусиль, щоб діти, які відчули на собі жахіття війни, незважаючи ні на що, малі теплі спогади про своє дитинство.
На жаль, останнім часом дітям часто доводиться чути такі недитячі слова як «війна» та «воєнний стан». У цей нелегкий час випробувань, коли українські захисники мужньо боронять нашу країну від ворога, багато з них вимушені тимчасово покинути свої домівки, школи, не бачитися з друзями та рідними. Проте головне, що діти повинні знати та пам’ятати – що держава та ми, дорослі, дбаємо про них, а наші славетні українській воїни роблять все можливе для наближення перемоги!
Завдання дітей на сьогодні продовжувати навчатись, здобувати нові знання, вивчати нашу історію, любити і пишатися Україною. Ці знання у майбутньому обов’язково знадобляться для розвитку і відновлення нашої держави! Вже найближчим часом ми всі разом відбудуємо Україну, зробимо її ще сильнішою, могутнішою та щасливою!
Ми сильні, ми переможемо! Все буде Україна!

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024