Гаряча лінія +380950010340

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип

З 01.10.2023 року проводиться щотижневий моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ, у т.ч. коронавірусну хворобу(COVID-19).
Захворюваність на ГРВІ, включно із коронавірусною інфекцією, в Україні не перевищує епідемічний поріг, перебуває на міжсезонному рівні.
За минулий тиждень до закладів охорони здоров’я області звернулося на 12,0% більше осіб (абс.ч.- 5675), яким встановлено діагноз «ГРВІ», ніж за попередній, в т.ч. дітей – на 19,7 (абс. ч. – 2919). Рівень захворюваності перевищує епідемічний поріг на 3,8%.
За останній тиждень у 420 осіб лабораторно підтверджено коронавірусну хворобу (COVID-19), що більше минулого тижня на 2,9%. Серед госпіталізованих із ГРВІ (93 особи) переважають хворі із коронавірусною хворобою (COVID-19) – 77,4%.
Летальні випадки внаслідок грипу не реєструвалися.
З початку епідсезону лабораторно підтверджено 7 летальних випадків від коронавірусної хвороби (COVID-19).
Вакциновано від грипу по області 2793 осіб, у т.ч. за минулий тиждень 360.
Найкращий захист від грипу та коронавірусної хвороби (COVID-19) – це вакцинація.
Вакцинація від грипу є рекомендованою. Вакцину від грипу можна придбати за власні кошти у аптечній мережі області. Є вакцина Джі Сі Флю (Корея) та Ваксігрип (Франція). Вакцина убереже від тяжкого перебігу.
Вакцинацію від коронавірусної хвороби (COVID-19) можна зробити безкоштовно у закладах охорони здоров’я.
Щоб уберегти себе від захворювання на грип та ГРВІ, у т.ч. коронавірусну хворобу (COVID-19) :
– дотримуйтесь належної гігієни, регулярно мийте руки та уникайте торкання обличчя;
– уникайте тісного контакту з хворими людьми або людьми, у яких проявляються симптоми грипу;
– ведіть здоровий спосіб життя, щоб підтримувати імунну систему в хорошому стані.

Національне агентство з акредитації України засвідчило компетентність випробувальної лабораторії Компетентність випробувальної лабораторії ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на відпові... 29 Листопада 2023
Більше ніж 200 тисяч доз «омікронспецифічної» вакцини проти COVID-19 доставлено в Україну для безоплатних щеплень Це оновлена версія вакцини «Comirnaty» від американської компанії «Pfizer», адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон... 29 Листопада 2023
Щоденний моніторинг гамма-випромінювання Фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» продовжують здійснювати моніторинг гамма-випромінювання щоденно 3 рази на добу в контрольних ... 29 Листопада 2023