Гаряча лінія +380950010340

1 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку

Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку».
Згідно з класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), особи у віці від 60 до 74 років належать до категорії людей похилого віку, від 75 до 89 років – до старих людей, а від 90 років і старших – до довгожителів.
Поняття «людина похилого віку» в Україні асоціюється з настанням пенсійного віку (60 років для чоловіків і жінок). Часто вживається термін «літні люди», який у більшості випадків має те саме значення, що і люди похилого віку.
Нерідко люди похилого віку зіштовхуються з дискримінацією в суспільстві, на роботі, в транспорті, медичних закладах. Це певною мірою перешкоджає реалізації їхнього потенціалу і негативно впливає на здоров’я, самопочуття і добробут. Незахищеність людей похилого і старечого віку у суспільстві – глобальна соціальна проблема, яка негативно впливає на здоров’я та тривалість життя літніх людей у всьому світі.
Стратегія державної політики України з питань здорового і активного довголіття населення передбачає співпрацю органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадянського суспільства та бізнесу. Мета цієї стратегії направлена на розв’язання наступних питань:
– поліпшення умов для самореалізації громадян похилого віку та їх участі у процесах розвитку суспільства;
– забезпечення здоров’я та добробуту громадян похилого віку;
– створення середовища, сприятливого для активного життя таких громадян;
– створення системи захисту прав громадян похилого віку.
Війна в Україні суттєво вплинула на життя літніх людей, викликала багато негативних емоцій: сум, страх, розчарування, страждання від самотності. В цей непростий час їм дуже потрібна увага та допомога суспільства.
В нашій області за ініціативи генерального директора ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», головного державного лікаря Чернігівської області Олександра ЧЕПУРНОГО організовано роботу з виїзду мобільних бригад до віддалених населених пунктів в складі яких працюють вузькопрофільні спеціалісти з медичних закладів Чернігова. Крім того, за ініціативи заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації Жанни ШЕРСТЮК до складу мобільних медичних бригад включені фахівці з надання психологічної допомоги, які проводять прийом дітей, дорослих, в тому числі людей похилого віку. Не рідко це єдина можливість маломобільним та людям похилого віку побувати на прийомі у кваліфікованого вузькопрофільного спеціаліста, здати деякі аналізи та отримати вичерпну консультацію щодо подальшого поводження зі своєю хронічною хворобою та по-можливості дотримуватися якісного способу життя.
Шанобливе і соціально відповідальне ставлення до людей похилого віку — запорука і гарантія добробуту наступного покоління, яке стане на їх місце в майбутньому. У людей похилого віку є суспільно важливе завдання — показати наступним поколінням, що старість — це не вирок, а повноцінний етап життя, який може бути активним та творчим.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024