Гаряча лінія +380950010340

6 березня – Всесвітній день боротьби з глаукомою

Для поширення інформації про цю патологію 6 березня світова спільнота відзначає День боротьби з глаукомою. Він започатковаий у 2008 році Всесвітньою асоціацією товариств глаукоми (WGA) та Всесвітньою асоціацією пацієнтів з глаукомою (WGPA).

Глаукома – одне з найбільш інвалідизуючих офтальмологічних захворювань, при якому діагностують постійне або періодичне підвищення внутрішньоочного тиску (ВОТ). Ця патологія характеризується також атрофією зорового нерву і зміною полів зору. Нерідко глаукома призводить до часткової або повної втрати зору.

Кількість глаукомних хворих у світі вже доходить до 100 млн. чоловік. При цьому з 28 млн незрячих у світі майже кожен п’ятий втратив зір у зв’язку з цим захворюванням. За даними статистики, глаукому діагностують у 1-2% людей старших за 40 років, але близько 25% випадків захворювання залишаються невиявленими. Якщо патологію діагностували у віці 40-45 років, то при відсутності лікування до 60-65 років людина може повністю осліпнути.

До групи ризику належать особи:
• у родичів яких було діагностовано глаукому;
• старші за 40 років, у яких ВОТ знаходиться у верхній межі норми, або з
підвищеним ВОТ незалежно від віку;
• з високим ступенем короткозорості після 40-50 років або далекозорості
(особливо жінки після 50 років);
• в анамнезі яких травми або запальні захворювання очей;
• старші за 60-70 років;
• хворі на діабет, ендокринні, нервові та кардіоваскулярні захворювання;
• які проходять тривалий курс лікування гормональними препаратами;
• зі зниженим (щодо вікової норми) артеріальним тиском.

Симптомами глаукоми можуть бути:
 біль, різь, відчуття важкості та почервоніння очей;
 звуження поля зору, затуманення, поява «сітки» перед очима;
 при погляді на яскраве світло з’являються «райдужні кола»;
 погіршення зору у вечірній та нічний час доби;
 відчуття підвищеного зволоження очей;
 незначні болі навколо очей.

Необхідно пам’ятати, що глаукома – підступна хвороба, і тому більшість людей можуть навіть не відчувати початку захворювання.

Спеціалісти наголошують: лише раннє виявлення і правильне лікування глаукоми дозволяє зберегти зір. Відтак необхідний регулярний профілактичний огляд у офтальмолога. Лікарі радять робити це хоча б 1 раз на рік.

(За матеріалами Національної наукової медичної бібліотеки України).

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024