Гаряча лінія +380950010340

7 вересня – Всесвітній день польової епідеміології

Роль польових епідеміологів важлива для безпеки громадського здоров’я. Так у період, коли весь світ зіштовхнувся із пандемією COVID-19, польові епідеміологи розпочали своє розслідування і тепер продовжують досліджувати епідемії різного походження.
Їх називають «детективами хвороб», адже саме вони відповідальні за дослідження та підтвердження спалахів, виявлення випадків, контактів і факторів ризику захворювань.
Польові епідеміологи володіють широким спектром знань, застосовують у своїй діяльності міждисциплінарні підходи, що допомагають швидко та якісно реагувати на велику кількість проблем у сфері охорони здоров’я. Основною метою їхньої роботи є зменшення захворюваності та смертності серед населення, а їхня повсякденна робота охоплює охорону здоров’я, гігієну навколишнього середовища, медицину (зокрема і ветеринарну), мікробіологію та вірусологію, лабораторну сферу, комунікації.
Центр громадського здоров’я МОЗ України за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC) та Агентства зі зменшення військової загрози США, впроваджує програму підготовки з польової епідеміології.
В умовах сьогодення ця програма актуальна як ніколи, тому нині вже підготовлено багато спеціалістів із польової епідеміології, знання яких стають все актуальнішими для теперішньої та майбутньої боротьби із викликами, що стоять перед світової спільнотою у плані боротьби з епідеміями.
За матеріалами МОЗ та ЦГЗ

«Мобільний автобус» вирушив на День донора до Борзни Фахівці Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб разом з працівниками Центру крові в межах проєкту «Мобільн... 21 Лютого 2024
Лістеріоз: у чому небезпека? Серед безлічі інфекційних захворювань особливе місце посідає така хвороба, як лістеріоз – недуга, спричинена мікроорганізмам... 21 Лютого 2024
Як зберегти здоров’я і життя у разі радіаційної аварії або ядерного удару Нині наша держава переживає нелегкі часи, пов’язані із повномасштабною російською агресією. На жаль, підступний ворог не зупиняєть... 20 Лютого 2024