Хороша нагода кинути курити
ВООЗ ще 1988 року оголосила останній день календарної весни Всесвітнім днем без тютюну (World No Tobacco Day). Перед світовою спільнотою було поставлено завдання – домогтися того, щоб в XXI столітті проблема тютюнокуріння зникла. Втім,XXI століття вже давно крокує планетою, але проблема, на жаль, не зникла. Відтак боротьба з нікотином триває.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від причин, пов’язаних з курінням, щорічно передчасно вмирає більше людей, ніж від дорожньо-транспортних пригод, вживання наркотиків, або від СНІДу.
Нині смерть кожної десятої дорослої людини пов’язана з наслідками тютюкуріння. І все через те, що позбутися куріння нелегко. Відомо, що нікотин викликає сильну залежність, і всі ми знаємо людей, які спробували кинути, але всього лише через кілька місяців знову починали курити.
Опитування від ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» свідчить – дві третини курців помилково вважають, що куріння спричиняє невелику шкоду, або взагалі не викликає будь-яких проблем зі здоров’ям, деякі з респондентів хочуть кинути курити і багатьом це вдається без сторонньої допомоги.
Всесвітня організація охорони здоров’я констатує, що куріння навіть тих тютюнових виробів, які нібито містять меншу кількість шкідливих речовин, не є безпечними для здоров’я, адже віддалені наслідки впливу на організм деяких речовин поки що невідомі, хоча зрозуміло, що вони аж ніяк не сприяють зміцненню організму.
Якщо курці не змінюватимуть свого способу життя, то безрезультативними будуть будь-які державні програми боротьби з серцево-судинними захворюваннями та хворобами легенів. Тютюнокуріння, зокрема й пасивне, удвічі збільшує ризик виникнення інфаркту міокарда , у п’ять разів частіше спостерігаються випадки раптової смерті. Також курців супроводжує негативна тенденція виникнення інсультів, захворювання ниркових артерій, атеросклерозу нижніх кінцівок і периферичних артерій. Отруєння тютюном підсилює перебіг будь-якого захворювання, частіше трапляються ускладнення, знижується лікувальний ефект медикаментів, затягується процес лікування та реабілітації.
Відтак шкода від тютюнокуріння – очевидна. Тому кожен, хто не уявляє свого життя без сигарет та їхніх замінників, повинен замислитися – чи варта ця залежність невідворотних проблем зі здоров’ям та зниження якості життя?
Отже, ставайте на шлях позбавлення від тютюну. І пам’ятайте – за це організм вам обов’язково віддячить!