Найкраща профілактика COVID-19 – це вакцинація.
За підсумками засідання комітету з надзвичайних ситуацій ВООЗ 05.05.2023 року скасовано статус пандемії COVID-19. COVID-19 більше не є надзвичайною ситуацією у сфері здоров’я міжнародного значення, а стає звичайною сезонною гострою респіраторною інфекцією.
На всій території України з 1 липня 2023 року скасовано карантин, який був встановлений з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби (COVID-19).
Зниження захворюваності на коронавірусну інфекцію (COVID-19) відбулося завдяки масовій вакцинації у всьому світі.
Збудник коронавірусної інфекції COVID-19 і надалі буде циркулювати і викликати захворювання. Завдяки вакцинації інфекція тепер буде керованою, а керовані інфекції – це захворювання, які можна повністю усунути шляхом вакцинації.
Серед вакцинованих від коронавірусної інфекції COVID-19 знизилась кількість госпіталізацій (тяжких випадків) і смертність внаслідок хвороби.
У області ситуація із захворюваності на коронавірусну хворобу(COVID-19) з середини квітня 2023 року має тенденцію до зниження. З початку пандемії станом на 29.06.2023 року у області зареєстровано 146198 випадків захворювання. Наразі реєструють поодинокі випадки захворювання.
Як повідомляв Укрінформ, 5 травня ВООЗ заявила, що COVID-19 вже не є пандемією, проте рекомендує вакцинувати проти коронавірусу групи ризику кожні 6–12 місяців
Щоб уберегти себе від захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) необхідно зробити вакцинацію від COVID-19. Вакцинація це надійний спосіб уберегти себе від важкого перебігу чи смерті від COVID-19. Навіть якщо ви вже перехворіли на COVID-19, щеплення робити потрібно. Вакцинація від коронавірусної хвороби в Україні є рекомендованою.
У області від початку вакцинальної кампанії 396485 осіб отримали 2 дози , 86989 осіб отримали першу бустерну дозу, 9075 осіб отримали дві бустерні дози, 568 осіб додаткову дозу.
Людина повинна отримати первинний курс щеплень однією дозою вакцини Janssen або двома дозами будь-якої іншої антиковідної вакцини, яка дозволена в Україні. Через 5 місяців отримати першу бустерну дозу, через 4 місяців слід зробити другу бустерну дозу. Бустерні дози рекомендовані особам віком від 60 років, а також тим, що мають хвороби, які підвищують ризик важкого перебігу COVID-19: хворі на артеріальну гіпертензію, рак та діабет; особи з серцево-судинними захворюваннями та хворобами дихальних шляхів, люди з імунодефіцитними станами (наприклад, реципієнти трансплантації або люди з ВІЛ).
Вакцина проти грипу не ефективна проти коронавірусу SARS-CoV-2. Вакцинацію від коронавірусної хвороби можна отримати безкоштовно у центрах первинної медико-санітарної допомоги області.
Адреси та контакти пунктів та центрів шукайте за посиланням vaccination.covid19.gov.ua/list або за телефоном 0 800 60 20 19.
Піклуйтесь про своє здоров’я! Будьте здорові!