Гаряча лінія +380950010340

Імунізація на практиці

Тренінг «Імунізація на практиці» протягом трьох днів проходив на базі ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України». У заході, що відбувся в рамках безперервного професійного розвитку, взяли участь майже 20 медичних працівників первинної ланки з різних лікувальних закладів області, котрі переймаються профілактичними щепленнями, зокрема медичні сестри, які працюють із сімейними лікарями.

Актуальність тренінгу була обумовлена доволі насиченою програмою, адже його учасники мали змогу дізнатися про нюанси поводження із холодильним обладнанням, в якому слід зберігати вакцини, алгоритми дотримання холодового ланцюга, інформацію щодо вакцинокерованих інфекцій тощо.

Особливу увагу приділено роботі з вакцинації дітей, які з різних причини пропустили планову вакцинацію згідно з Національним календарем профілактичних щеплень. Також обговорювалися питання комунікації з батьками та роботи з громадами у плані залучення до вакцинації різних категорій населення.

Йшлося і про аспекти профільної нормативно-правової бази, дотримання безпеки ін’єкцій.

Всі ці питання висвітлили координатори і тренери заходу – завідувач відділу імунопрофілактики Чернігівського обласного ЦКПХ Олександр Бубирь та фахівці цього структурного підрозділу, які кваліфіковано донесли слухачам необхідну інформацію і підготували низку завдань для практичного виконання, як-то ознайомлення та вивчення інструментів, що забезпечують холодовий ланцюг, правила комплектації термоконтейнерів.

Презентації супроводжувалися демонстрацією відеоматеріалів і поширенням друкованої продукції щодо популяризації профілактичних щеплень та інструкціями, які допоможуть фахівцям у їхній повсякденній роботі.

Протягом навчання було налагоджено зворотний зв’язок для отримання відповідей на різні запитання.

Такою формою подачі та закріплення матеріалу задоволені і самі учасники заходу. Зокрема, як зазначила медична сестра амбулаторії загальної практики сімейної медицини зі Сновська Оксана Товста, тренінг дав змогу суттєво поновити знання з імунопрофілактики, ознайомитися зі змінами у календарі щеплень.
«У нашій громаді дуже багато дітей, що пропустили планові щеплення, тому тепер я знаю, як їх правильно надолужити. Я взяла дидактичний матеріал , буду його поширювати серед своїх колег», – зазначила вона.

Інша учасниця навчань, медична сестра Козелецького центру ПМСД Тетяна Суржик, вдячна організаторам заходу:
«Мені дуже сподобалася форма подання матеріалу – доступно та ефективно для сприйняття, адже це моя робота, і я поїду додому з необхідним багажем знань, який із задоволенням використаю на практиці».

Отже, тренінг поклав початок цьогорічним навчанням у рамках безперервного професійного розвитку, які триватимуть і надалі на базі Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб. І він став відправною точкою для поширення серед медичних працівників знань з такого важливого напрямку роботи, як протистояння інфекційним захворюванням, а відтак – зміцнення імунітету населення.

 

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024