Гаряча лінія +380950010340

Активна робота мобільної бригади

Профілактика захворювань, їхнє раннє виявлення та пропаганда здорового способу життя – це постулати, на яких базується робота з виїздів мобільних медичних бригад до територіальних громад Чернігівщини.
Як свідчить багатомісячна практика, місцеві жителі із задоволенням очікують на приїзд медиків з обласного центру, адже це часто-густо єдина для них можливість побувати на прийомі у кваліфікованого вузькопрофільного спеціаліста, здати деякі аналізи та отримати вичерпну консультацію щодо подальшого поводження зі своєю хронічною хворобою та по-можливості дотримуватися якісного способу життя.
Ініціатива з виїздів медиків до віддалених населених пунктів належить генеральному директору ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», Головному державному лікарю Чернігівської області Олександру ЧЕПУРНОМУ, який доклав зусиль аби цю новаторську пропозицію підтримали в Управлінні охорони здоров’я Чернігівської ОВА та спрямували до участі у роботі такої бригади своїх спеціалістів.
Перший осінній виїзд мобільної медичної бригади відбувся 7 вересня: автобус, наданий міжнародними партнерами ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» цього дня привіз до міста Сновськ вузькопрофільних спеціалістів з медичних закладів Чернігова. Як і під час попередніх виїздів, фахівці Сновського відділення ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» провели роз’яснювальну роботу серед населення, розмістивши оголошення про цей захід у місцевих ЗМІ та у медичному закладі. Тому на прийом і прийшло чимало пацієнтів.
Загалом протягом робочого дня лікарі прийняли понад 180 людей, зокрема, офтальмолог надав консультації 38 громадянам, невропатолог – 37, ревматолог -37, ендокринолог – 29, гастроентеролог- 19, отоларинголог- 17.
Крім того, за ініціативи заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації Жанни ШЕРСТЮК до складу мобільних медичних бригад включені психологи, які проводять прийом, як дорослих, так і дітей.
З метою профілактики серцево-судинних захворювань 154 громадянам проведено вимірювання артеріального тиску, 63 – вимірювання цукру у крові.
Активно пройшов день і у співробітників ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ», які проводили роботу по профілактиці захворювань, поширюючи серед людей друковані матеріали із симптомами соціально значущих хвороб, необхідності щеплень проти низки вакцинокерованих інфекцій та іншими рекомендаціями щодо дотримання здорового способу життя. Всі бажаючи мали змогу отримати інформацію про профілактичні щеплення з QR-коду Національного порталу з імунізації, розміщеного безпосередньо у салоні автобуса.
Також було організована робота по дослідженню води питної з колодязів, яку кожний громадянин міг принести з собою. Досліджено 73 проби, в 10 з них виявлено перевищення по вмісту нітратів, які негативно впливають на здоров’я людини, особливо дітей до одного року.
Відтак члени мобільної медичної бригади отримали схвальні відгуки про свою роботу як від самих громадян, так і від пацієнтів, які наголошували, що така ініціатива матиме хороші результати і висловили сподівання на нову зустріч із медиками.

1 березня – День підвищення обізнаності про самоушкодження Самоушкоджувальна поведінка (cелфхарм, self-harm) – будь-яка поведінка, під час якої людина завдає собі шкоди, намагаючись в... 1 Березня 2024
У площині імунопрофілактики не має бути невирішених питань Саме так можна охарактеризувати основну мету низки тренінгів з назвою «Імунізація на практиці», що нинішнього року проходили у рам... 1 Березня 2024
До Всесвітнього дня імунітету Щорічно, починаючи з 2002 року, 1 березня світова спільнота відзначає День імунітету. Саме слово «імунітет» походить від латинсько... 1 Березня 2024