Гаряча лінія +380950010340

Алергія на холод: що варто знати

Деякі люди складно переживають зимовий період, особливо при наявності сильного вітру чи морозу. У них спостерігаються характерні ознаки алергії – висип, кон’юнктивіт, риніт тощо. Впоратися з такою неприємністю можна, якщо з’ясувати і усунути причину її появи.
Як запобігти виникненню холодової алергії, на що звертати увагу, якщо вона все ж таки виникла, та як її позбутися?
Виникнення зазначеної проблеми відрізняється від механізмів розвитку справжніх імунних порушень. Завжди є первісна патологія, через яку з’являється холодова алергія, симптоми і лікування відповідають її причинам. Найпоширенішими факторами, що провокують реакцію організму на низьку температуру, вважаються:
– тривалий прийом антибіотиків;
– перенесення важких інфекцій;
– глистні інвазії;
– спадкова схильність;
– погіршення обмінних процесів;
– стреси;
– хронічні захворювання;
– вірусні поразки;
– дисбактеріоз кишківника;
– патології ротової порожнини, наприклад, карієс, стоматит, пародонтит;
– імунні порушення.
У багатьох людей спостерігається не тільки алергія на мороз, а й реакції на контакт з іншими низькотемпературними середовищами:
– вживання холодних напоїв та їжі;
– миття посуду, підлоги холодною водою;
– купання у відкритих непрогрітих водоймах, басейнах.
Проявляється холодова алергія у вигляді плямистих висипань чи пухирців, які з’являються одразу після впливу низької температури, переважно на відкритих ділянках шкіри (наприклад, руки, обличчя тощо).
Загальне переохолодження може призводити до набряку Квінке, утрудненого дихання, риніту та кон’юнктивіту, падіння артеріального тиску – станів, що потребують невідкладної допомоги. Після загального зігрівання всі симптоми зазвичай поступово зникають.
Слід зазначити, що холодова алергія не залежать від сезону. Контакт з холодними предметами чи холодною водою (під час миття посуду, вживання холодних напоїв, морозива, купання в басейні чи відкритій водоймі) також може спричинити прояви алергії на холод.
Поява холодової алергії може стати сигналом про початок розвитку якогось захворювання. І якщо вчасно зреагувати, обстежити пацієнта та призначити лікування, то і холодова алергія наступного сезону вже про себе не нагадає.
Варто пам’ятати, що під маскою холодової алергії можуть приховуватись аутоімунні захворювання шкіри, такі як: червоний вовчак, пухирчатка і навіть онкопатологія.
Тому пацієнтам дуже важливо звернутися до лікаря-дерматолога чи алерголога для вчасного виявлення важкої патології.
Лікування холодової алергії симптоматичне: прийом антигістамінних препаратів, догляд за шкірою. Більша увага приділяється профілактиці, уникненню чинників, що можуть впливати на виникнення алергічних реакцій на холод.
Щоб уникнути алергії на холод, слід уникати переохолодження і купання в холодній воді, приймати лише теплий душ чи ванну, не вживати холодні напої та їжу, холодної пори року носити теплий одяг із натуральних тканин і не нехтувати захисними аксесуарами , як-то рукавиці, шапка, і шарф.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024