Гаряча лінія +380950010340

Безпечність питної води – в центрі уваги фахівців Городнянського відділення

Близько 99% населення Городні забезпечене централізованим водопостачанням. І, як свідчать дослідження, питна вода зі свердловин та водогону протягом 2022-2023 рр. за фізико-хімічними та бактеріологічними показниками відповідала нормам якості.

А ось понад 98% жителів сільських населених пунктів Городнянської громади вживають питну воду нецентралізованого водопостачання.

На території ОТГ у 2022 році було проведено дослідження води з 77 колодязів, а у минулому році – з 84-ох. І навіть за такої кількості виявилось, що близько 66% колодязів мають воду, що не відповідає санітарним вимогам. Здебільшого, зафіксовано нітратне і бактеріальне забруднення. Таке забруднення зовні нічим не проявляється – вода залишається звичайною на колір, запах і смак. Проте її вживання часом призводить до різного виду захворювань. Наприклад, при одноразовому потраплянні в організм великої дози нітратів, можливе серйозне отруєння, аж до летального результату (особливо у дітей раннього віку).

Накопичуючись в організмі, нітрати провокують так звану метгемоглобінемію. При цьому захворюванні гемоглобін в крові заміщується метгемоглобіном, який не виконує функцію перенесення кисню. Це призводить до таких серйозних наслідків, як кисневе голодування, а отже, різко погіршується стан здоров’я.

Встановлення правил користування та контроль стану нецентралізованих джерел водопостачання, інформування про якість питної води – обов’язок органів місцевого самоврядування. Міністерство охорони здоров’я через центри контролю та профілактики хвороб щороку здійснює моніторингові дослідження води з водогонів і джерел нецентралізованого водопостачання, затверджуючи план таких досліджень і перевіряючи, чи відповідає вода Державним санітарним правилам.

З’ясувати, чи безпечна вода у приватних колодязях можна, перевіривши її у лабораторії, що проводить необхідні дослідження і має відповідну акредитацію.

Спеціалісти обласного центру контролю та профілактики хвороб радять: у випадках, коли за результатом дослідження вода не відповідає санітарним вимогам, тимчасовим вирішенням проблеми може стати вживання бутильованої води, якість якої підтверджена сертифікатом.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024