Гаряча лінія +380950010340

Безпечність питної води – в центрі уваги фахівців Городнянського відділення

Близько 99% населення Городні забезпечене централізованим водопостачанням. І, як свідчать дослідження, питна вода зі свердловин та водогону протягом 2022-2023 рр. за фізико-хімічними та бактеріологічними показниками відповідала нормам якості.

А ось понад 98% жителів сільських населених пунктів Городнянської громади вживають питну воду нецентралізованого водопостачання.

На території ОТГ у 2022 році було проведено дослідження води з 77 колодязів, а у минулому році – з 84-ох. І навіть за такої кількості виявилось, що близько 66% колодязів мають воду, що не відповідає санітарним вимогам. Здебільшого, зафіксовано нітратне і бактеріальне забруднення. Таке забруднення зовні нічим не проявляється – вода залишається звичайною на колір, запах і смак. Проте її вживання часом призводить до різного виду захворювань. Наприклад, при одноразовому потраплянні в організм великої дози нітратів, можливе серйозне отруєння, аж до летального результату (особливо у дітей раннього віку).

Накопичуючись в організмі, нітрати провокують так звану метгемоглобінемію. При цьому захворюванні гемоглобін в крові заміщується метгемоглобіном, який не виконує функцію перенесення кисню. Це призводить до таких серйозних наслідків, як кисневе голодування, а отже, різко погіршується стан здоров’я.

Встановлення правил користування та контроль стану нецентралізованих джерел водопостачання, інформування про якість питної води – обов’язок органів місцевого самоврядування. Міністерство охорони здоров’я через центри контролю та профілактики хвороб щороку здійснює моніторингові дослідження води з водогонів і джерел нецентралізованого водопостачання, затверджуючи план таких досліджень і перевіряючи, чи відповідає вода Державним санітарним правилам.

З’ясувати, чи безпечна вода у приватних колодязях можна, перевіривши її у лабораторії, що проводить необхідні дослідження і має відповідну акредитацію.

Спеціалісти обласного центру контролю та профілактики хвороб радять: у випадках, коли за результатом дослідження вода не відповідає санітарним вимогам, тимчасовим вирішенням проблеми може стати вживання бутильованої води, якість якої підтверджена сертифікатом.

1 березня – День підвищення обізнаності про самоушкодження Самоушкоджувальна поведінка (cелфхарм, self-harm) – будь-яка поведінка, під час якої людина завдає собі шкоди, намагаючись в... 1 Березня 2024
У площині імунопрофілактики не має бути невирішених питань Саме так можна охарактеризувати основну мету низки тренінгів з назвою «Імунізація на практиці», що нинішнього року проходили у рам... 1 Березня 2024
До Всесвітнього дня імунітету Щорічно, починаючи з 2002 року, 1 березня світова спільнота відзначає День імунітету. Саме слово «імунітет» походить від латинсько... 1 Березня 2024