Гаряча лінія +380950010340

БОТУЛІЗМ НЕ ДРІМАЄ!

Є такі інфекційні захворювання, уникнути яких дуже і дуже просто. До них, зокрема, належить ботулізм – серйозна, підступна та непередбачувана за своїми наслідками хвороба, яка у разі не вживання деяких продуктів харчування, ніколи не нашкодить вашому організму. Здавалося б, завдяки масово-роз’яснювальній роботі, простим правилам профілактики, дотримуватися яких не становить жодних проблем, питання захворюваності на ботулізм повинно буди знятим з порядку денного.
Втім, люди продовжують нехтувати не тільки порадами медиків, а й очевидними ризиками отримати харчове отруєння при небажанні встояти від вживання продуктів, які виготовлені з порушенням технологічних норм.
Шановні жителі Чернігівщини! Не вживайте, будь-ласка, в’ялену непатрану річкову рибу! Бо тимчасове сумнівне смакове задоволення не варто кількатижневого перебування на реанімаційному ліжку, коли життя залежатиме лише від опору вашого ослабленого організму та професійності лікарів.
Нещодавно ми розповідали про черговий випадок ботулізму на Чернігівщині (https://cnobldses.gov.ua/cherhovyj-vypadok-nebezpechnoho-zakhvoriuvannia/). І ось знову – до реанімаційного відділення КНП «Чернігівська міська лікарня №2» потрапив 46-річний житель обласного центру з явними ознаками ботулізму. Нині його стан характеризується, як середнього ступеню важкості. Попередньо чоловік вживав в’ялену непатрану річкову рибу і тепер за його здоров’я та життя борються лікарі, не даючи прогнозів щодо подальшого перебігу хвороби. До нього застосовується симптоматична терапія, введено анатоксин. Матеріал для лабораторного дослідження знаходиться у відповідній лабораторії ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ Україні».
Це вже шостий з початку року випадок захворювання на ботулізм на території Чернігівської області.
Нагадаємо : ботулізм – харчове отруєння, збудник якого вражає багато органів людського організму, здебільшого нервову систему. Аби вберегтися від ботулізму, уникайте споживання в’яленої непатраної річкової риби, консервів, які виготовлені з порушенням технологічних норм, або таких, що продаються на стихійних ринках. Також збудник ботулізму може міститись у консервованих овочах, грибах.
Бережіть себе та своїх рідних і близьких!

1 березня – День підвищення обізнаності про самоушкодження Самоушкоджувальна поведінка (cелфхарм, self-harm) – будь-яка поведінка, під час якої людина завдає собі шкоди, намагаючись в... 1 Березня 2024
У площині імунопрофілактики не має бути невирішених питань Саме так можна охарактеризувати основну мету низки тренінгів з назвою «Імунізація на практиці», що нинішнього року проходили у рам... 1 Березня 2024
До Всесвітнього дня імунітету Щорічно, починаючи з 2002 року, 1 березня світова спільнота відзначає День імунітету. Саме слово «імунітет» походить від латинсько... 1 Березня 2024