Гаряча лінія +380950010340

Бути здоровим – вигідно!

7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я. Його цьогорічне гасло – «Здоров’я для всіх: будь-кого, будь- де».
Що ж кожен із нас може зробити, щоб стати здоровішим? Адже наше здоров’я майже на 90% залежить саме від нас. Ніколи не пізно взяти на себе відповідальність за власне здоров’я і здоров’я своєї родини, виконуючи прості кроки: займатися фізичною активністю, дотримуватись здорового харчування, проходити профілактичні медогляди і планову вакцинацію, відмовитись від шкідливих звичок (алкоголь, тютюн) тощо.
Так регулярна фізична активність не лише покращує самопочуття, але і приносить істотну користь здоров’ю. Тому варто обмежити час сидіння та приділити увагу фізичним навантаженням. Вважається що принаймні 30 хвилин на день достатньо для того, щоб людина у будь-якому віці почувалася добре.Слід обрати такий вид фізичної активності, який до вподоби саме вам: біг, прогулянка на свіжому повітрі, катання на роликах, прибирання квартири, танці з друзями тощо.
Також не слід забувати про дотримання здорового харчування, адже більше половини дорослого населення України має надмірну вагу або ожиріння. Таким людям загрожують серцево-судинні хвороби, діабет, деякі типи раку. Вживайте фрукти, овочі, цільнозернові та бобові. Намагайтеся споживати менше 5 грам солі і менше 25 грам цукру на день, обмежуйте вживання жирів.
Вживання тютюну – одна із основних причин неінфекційних захворювань та передчасних смертей в усьому світі загалом і в Україні зокрема – щорічно від захворювань, викликаних курінням, помирає 85 000 українців. Втім, за рік після відмови від куріння ризик розвитку серцево-судинних захворювань зменшується вдвічі. Кинути курити – це найкраще рішення для вашого здоров’я! І пам’ятайте: куріння електронних сигарет та кальянів – небезпечний експеримент із власним здоров’ям!
Намагайтеся уникати алкоголю – зловживання такими напоями вкрай негативно впливає на здоров’я і має шкідливий вплив на серцево-судинну систему, адже провокує гіпертонію та збільшує ризики інсультів. Крім того, з алкоголем пов’язують деякі види раку та інші серйозні захворювання: цироз печінки, гепатит, панкреатит. На жаль,25% всіх випадків смерті серед дорослих людей пов’язані із вживанням алкоголю.
Пам’ятайте: безпечної для здоров’я дози алкоголю взагалі не існує! Він спричиняє більше шкоди організму, ніж людина отримує задоволення від його вживання.
Актуальною та необхідною для збереження здоров’я була і залишається вакцинація. Вакцини – це ваш захист від багатьох серйозних хвороб, вони попереджають захворювання, смерть та інвалідність. Нині Україна повністю забезпечена вакцинами від усіх хвороб, від яких передбачено щеплення згідно з профілактичним календарем.
Також слід дотримуватися правил особистої гігієни, виваженого ставлення до подразників навколишнього середовища, методів опанування стресів і головне – розуміння того, що у будь-якому віці почуватися здоровим – це модно і вигідно!

Національне агентство з акредитації України засвідчило компетентність випробувальної лабораторії Компетентність випробувальної лабораторії ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на відпові... 29 Листопада 2023
Більше ніж 200 тисяч доз «омікронспецифічної» вакцини проти COVID-19 доставлено в Україну для безоплатних щеплень Це оновлена версія вакцини «Comirnaty» від американської компанії «Pfizer», адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон... 29 Листопада 2023
Щоденний моніторинг гамма-випромінювання Фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» продовжують здійснювати моніторинг гамма-випромінювання щоденно 3 рази на добу в контрольних ... 29 Листопада 2023