Гаряча лінія +380950010340

Чи є імунна відповідь на інфекцію? Про це мали змогу дізнатися  співробітники ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», які здавали кров на наявність антитіл до COVID-19.

Ініціатива проведення безкоштовного та добровільного обстеження належить керівництву установи (яке, до речі, першим вдалося до цієї процедури), адже хто, як не спеціалісти системи громадського здоров’я повинні власним прикладом демонструвати суспільству зацікавленість у здатності протистояти інфекціям, зокрема, COVID-19?
Загалом таке бажання виявили понад 70 співробітників Центру. І це не дивно, бо, враховуючи, що коронавірусна інфекція не полишає територію України, а з настанням зимового періоду навіть активізується, медики хочуть дізнатися про наявність чи відсутність у власному організмі антитіл до цієї хвороби. А для цього багато не потрібно – лише бажання та хороший настрій. Сама процедура доволі проста – кілька мілілітрів крові з вени і за кілька годин результат аналізу готовий!
Процес проходив у вірусологічний лабораторії ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», яка має все необхідне для здійснення забору крові та сучасне обладнання для проведення аналізу.
Загалом аналіз на антитіла IgG до COVID-19 – якісне дослідження ( або метод імуноферментного аналізу (ІФА) що дозволяє визначити пацієнтів, які перехворіли на СOVID-19 в безсимптомній чи в легкій формі (у вигляді ГРВІ). Наявність у крові антитіл G свідчить про те, що в організм вже потрапив коронавірус і пацієнт перехворів ним у минулому. Крім того, за допомогою даного дослідження можна зрозуміти, чи була у людини імунна реакція на COVID-19 або ж її не було (причому немає значення, проявилися симптоми інфекції чи ні) та визначити напруженість специфічного імунітету, тобто здатності організму розпізнавати вірус при повторній зустрічі з ним.
Враховуючи велику кількість бажаючих співробітників Центру дізнатися про стан свого імунітету, забір крові на визначення маркерів COVID-19 триватиме ще кілька днів.

Мобільна медична бригада завітала до Варви Автобус з мобільною бригадою лікарів та фахівців Прилуцького МРВ 18 квітня побував у селищі Варва – центрі об’єднаної терито... 19 Квітня 2024
У Стольному пацієнтів оглядали і школярам лекцію читали Проєкт «Мобільний автобус» продовжує подорожувати Чернігівщиною, наближаючи до людей як медичні послуги, так і поширюючи просвітни... 19 Квітня 2024
Фізичні вправи – запорука здоров’я Не секрет, що помірна фізична активність, причому у будь-якому віці, здатна не тільки призупини старіння організму, протистояти за... 16 Квітня 2024