Гаряча лінія +380950010340

До реагування на надзвичайні ситуації – готові!

Від початку повномасштабного російського вторгнення Україна постала перед загрозою ядерного тероризму, ризиком використання як проти військових, так і цивільного населення хімічної зброї. Відтак, враховуючи, що центри контролю та профілактики хвороб є невід’ємною складовою системи громадського здоров’я, на них відповідними наказами та інструкціями покладені завдання своєчасного реагування на будь-які надзвичайні події.
З цією метою у закладах створені групи швидкого реагування, які, оперативно виконуючи свою роботу, ефективно взаємодіють із органами Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Такі групи створені і на базі ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», включаючи його відокремлені структурні підрозділи. Їхній склад регламентує наказ установи №4 від 16.01.2023 року «Про готовність до реагування на надзвичайні ситуації хімічного, біологічного та радіаційного характеру». Відтак групи швидкого реагування забезпечені всім необхідним для індивідуального захисту її членів, обладнанням для відбору проб та іншими сучасними приладами.
Так 9 березня на базі закладу разом із представниками ГУ ДСНС у Чернігівській області відбулися навчання для мобільних груп швидкого реагування з питань забезпечення готовності до подій та надзвичайних ситуацій хімічного характеру і реагування на них.
Відкрив навчання генеральний директор ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» Олександр ЧЕПУРНИЙ. Звертаючись до присутніх, він наголосив:«Ми повинні бути готовими до будь-яких екстремальних ситуацій, працюючи у тандемі із відповідними службами. Нині це надзвичайно важливо і є необхідність приділяти цій важливій роботі час. Адже від ваших знань та набутих навичок залежатиме багато чого».
Враховуючи, що головна тема навчань – реагування на ситуації хімічного характеру, заступник генерального директора з впровадження систем управління якістю Геннадій ФЕСЮН визначив головні чинники шкоди для здоров’я людини, які можуть супроводжувати таку небезпеку.
У свою чергу спеціалісти ГУ ДСНС України у Чернігівській області провели доступну наочну презентацію своєї роботи, приділивши увагу видам небезпечних хімічних речовин, алгоритмам дій при аварії. Розповіли і про те, як і чим проводиться обробка забруднених територій, потерпілих громадян, приміщень, техніки та особового складу. Причому приїхали спеціалісти не з порожніми руками – продемонстрували захисні костюми із порядком їхнього одягання, різного роду прилади (дозиметри-радіометри, обладнання для хімічної розвідки та характеру отруйних речовин тощо), що допомагають визначити ступінь небезпеки.
Про взаємодію ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» та рятувальників у випадку загрози або виникнення надзвичайної ситуації розповів завідувач відділу моніторингу та реагування на небезпеки Сергій ПАНКЕЄВ. А завідувачка санітарно-гігієнічної лабораторії Світлана ПІРОЖКОВА познайомила із засобами експрес-вимірювань та їхнім використанням у польових умовах.
Отже, учасники навчань збагатили свої знання, а подекуди і практичні навички.

У Чернігові пройшов тренінг «Імунізація на практиці: холодовий ланцюг» 12 квітня представники структурних підрозділів ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» пройш... 22 Квітня 2024
Моніторинг гамма-випромінювання Фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» продовжують здійснювати моніторинг гамма-випромінювання щоденно 3 рази на добу в контрольних ... 22 Квітня 2024
Щодо захворюваності на ГРВІ, в тому числі на коронавірусну хворобу (COVID-19)   В області за минулий тиждень до закладів охорони здоров’я звернулося на 5,7% більше осіб (абс. ч.- 4065), яким встановлено діагн... 22 Квітня 2024