Гаряча лінія +380950010340

Допоможіть своєму серцю!

29 вересня міжнародна медична спільнота відзначає Всесвітній день серця. Важливість роботи нашого «мотора» нині важко переоцінити, адже цей орган наповнює наш організм не тільки кров’ю та важливими поживними речовинами, а й , без перебільшення, життєвими силами.
Втім, на жаль, з кожним роком все більше людей, причому, різного віку страждають на серцево-судинні захворювання, значно погіршуючи якість та зменшуючи тривалість життя.
Тому масово-роз’яснювальна робота щодо всіх ризиків, пов’язаних із цими недугами, повинна тривати постійно. Чи і переймається ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», через засоби масової інформації висвітлюючи проблему набутих вад серця.
Так 28 вересня у закладі було організовано брифінг, на якому генеральний директор установи Олександр ЧЕПУРНИЙ звернув увагу журналістів на теперішню ситуацію в регіоні щодо цих захворювань та навів такі статистичні дані:
«2020 року ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» розробив для кожного з регіонів Барометр показників громадського здоров’я. З них видно, що показники смертності на Чернігівщині від хвороб серцево-судинної системи є значними – 601 на 100 тисяч населення і перевищують загальнонаціональні значення на 34%. Така тенденція зберігається і у наступні роки. Причиною смертності у більш ніж половини померлих від серцево-судинних хвороб була саме ішемічна хвороба серця. Смертність за 2021 рік в області становила 1242,5 на 100 тисяч населення при 788,8 по Україні. На жаль, він найбільший серед показників по іншим областям.», – зауважив Олександр ЧЕПУРНИЙ.
Серцево-судинна патологія спостерігається у громадян різного віку та статі. Втім у найнебезпечнішій зоні ризику чоловіки у віці після 50 років, хоча останніми роками ця хвороба значно помолодшала. Тому випадки інфарктів та аритмій все частіше спостерігаються у чоловіків 30-річного віку. На це, за словами Олександра ЧЕПУРНОГО, впливає безліч факторів:
«Артеріальна гіпертензія, надмірна вага, гіподинамія, тютюнокуріння, вживання алкоголю, невміння правильно реагувати на стреси – головні чинники розвитку хвороб серця і судин. Наприклад, дуже високий ризик захворіти на серцеву патологію виникає у людей, що курять. Відтак, частка населення в нашій області у віці 12 років і старші ( які повідомили, що викурюють 16-20 цигарок на добу) дуже висока і становить 61,8 %, що на 52% вище загальноукраїнських показників. Отже, тютюнокуріння – головна причина захворюваності, яку можна попередити», – наголосив Олександр ЧЕПУРНИЙ.
Спікер також звернув увагу на те, що зменшити ризики захворіти на таку патологію можна, почавши хоча б з постійного контролю артеріального тиску, збалансованим харчуванням, помірною фізичною активністю та своєчасним зверненням до лікаря у разі появи якихось негараздів у роботі цього важливого органу. І це не так складно, варто лише захотіти бути здоровим.
Виступ Олександра ЧЕПУРНОГО супроводжувався демонстрацією наочних матеріалів, які характеризують роботу по боротьбі із цими захворюваннями. А на завершення всі бажаючи мали змогу за допомогою Калькулятора життя – сервісу, розробленого Центром громадського здоров’я МОЗ України і який здатен на основі повідомлень про спосіб життєдіяльності тієї чи іншої людини визначити ймовірну тривалість життя – внести свої дані до програми та дізнатися, що необхідно змінити аби допомогти своєму серцю позбавитися зайвих навантажень, а відтак – уникнути низки захворювань.
Таким чином, доведена інформація якнайкраще характеризує постулат – все залежить від самої людини. Адже відомо, що на потужності медичної сфери припадає лише 10-15% нашого здоров’я. Інше – це лише бажання людини мінятися заради свого благополуччя та створення сприятливих умов для якісного та плідного життя.

Додатково – за посиланнями:
https://newch.tv/khvoroby-sertsia-osnovna-prychyna-smertnosti-na-chernihivshchyni-iak-zberehty-zdorov-ia-83190/;
https://cheline.com.ua/chelinetv/suspilstvo-video/dinamika-zahvoryuvan-sertsya-na-chernigivshhini-prichini-ta-statistika-video-374575

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024