Гаряча лінія +380950010340

Довженківський край зустрічав медиків

17 серпня мобільна бригада у складі вузькопрофільних спеціалістів з медичних закладів Чернігова та фахівців ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» згідно з раніше розробленим планом відвідала Сосницьку ОТГ Корюківського району.
Мета відвідин Сосниччини, як і попередніх виїздів до регіонів Чернігівщини – консультування місцевих жителів, раннє виявлення хвороб та поширення знань про засади здорового способу життя. Як свідчить досвід роботи мобільної бригади в інших населених пунктах, такі виїзди якнайкраще сприяють наближенню медичної допомоги до мешканців сільської «глибинки» та спонукають їх виваженіше ставитися до свого здоров’я. А, враховуючи, що у регіонах Чернігівської області (і Сосницька ОТГ – не виняток) часто-густо не вистачає вузькопрофільних лікарів, кожен такий приїзд медиків дає хороші результати, адже громадяни мають змогу поспілкуватися із високопрофесійними лікарями, а медики у свою чергу – дізнатися про стан захворюваності місцевих жителів.
Співробітники Сосницького відділення Корюківського МРВ ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» заздалегідь проінформували громадян про візит бригади – у місцевій пресі, на фейсбук-сторінці відділення, а також у приміщеннях медзакладів, де проводився прийом ( КНП «Сосницький центр ПМСД» та КНП «Сосницька лікарня»), розміщено оголошення про цей захід. Також вони разом з колегами з обласного центру поширили низку друкованих матеріалів із закликами необхідності своєчасної вакцинації та симптомами соціально значущих недуг.
Таки чином, протягом дня протягом дня лікар-кардіолог надав консультації та обстежив 44 пацієнти, отоларинголог – 27, офтальмолог -28, хірург-онколог-19, психіатр-12, проктолог-12, пульмонолог-18, гастроентеролог-19, нефролог-15, ендокринолог-43, спеціалісти з надання психологічної допомоги поспілкувалися із п’ятьма особами, зокрема з двома дітьми, ЕКГ пройшли 33 пацієнти, 201 людина дізналася про свій артеріальний тиск, 4 – про ВІЛ-статус та обстежилися на предмет виявлення вірусних гепатитів.        А ще 25 чоловіків та жінок виміряли рівень цукру у крові, 3 дітям проведено профілактичні щеплення. Окрім роз’яснень від медичних працівників громадяни ( а це не тільки жителі Сосниці, а й прилеглих сіл – Загребелля, Масалаївки, Малого Устя, Лавів, Волинки, Киріївки, Пекаріва) мали змогу дізнатися все про вакцинацію через QR-код Національного порталу з імунізації – хабу достовірної та корисної інформації для всіх, скан якого розміщено беспосередньо в автобусі.
Всім пацієнтам надано консультації та відкореговано алгоритми лікування хронічних захворювань.
У свою чергу фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» дослідили 50 зразків води від громадян (у 2 зразках виявлено перевищення по вмісту нітратів-с. Загребелля), людей попередили про небезпеку використання такої води, зокрема для немовлят.
Наприкінці візиту гості Довженківського краю поспілкувалися із керівниками медичних закладів громади, а також із її головою Андрієм ПОРТНИМ, який від імені місцевих жителів щиро подякував фахівцям та висловив сподівання, що їхній приїзд дасть відчутні результати.
Нагадаємо: відвідини регіонів Чернігівщини мобільною бригадою проходять згідно з дорученням заступника голови Чернігівської ОДА, спільним наказом Управління охорони здоров’я ОДА та ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» №61/71 від 06.06.2023 р.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024