Гаряча лінія +380950010340

Ефективний інструмент під час кризи

Одразу два тренінга для спеціалістів з комунікації обласних центрів контролю та профілактики хвороб 22-23 червня у Києві провели фахівці ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України». Участь у них взяли і співробітники ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Головний акцент зроблено на ефективній комунікації у соціальних мережах, що знаходяться у розпорядженні центрів контролю та профілактики хвороб. Адже як зазначила експертка з комунікації, журналістка та копірайтерка ЦГЗ Анастасія Герасимова, фейсбук, телеграм, вайбер та інші електронні медіа-платформи нині користуються неабиякою популярністю серед населення і за експертними оцінками здебільшого саме із них громадяни беруть інформацію.
Тому від того, наскільки у таких мережах буде розміщуватися вичерпна та правдива інформація, особливо під час кризових явищ, залежатиме формування суспільної думки, а відтак – і довіра до електронних медіа-майданчиків. Втім, за її словами, необхідно враховувати і склад цільової аудиторії, бо стейкхолдери мають різну освіту, вік, соціальний статус та доступ до інтернету.
«Боротися за користувача вкрай необхідно, – наголосила Анастасія Герасимова, – і у цьому плані кожна інформація, викладена у соціальній мережі, повинна мати експертне підгрунтя, але написана доступною мовою, без можливості подвійного сприйняття її громадянами».
Під час тренінга висвітлено великий пласт проблем. Зокрема, йшлося про соціальні медіа, як явище, що змінило світ, аналіз соціальних мереж та їхні атрибути в Україні та світі, ефективну комунікацію між центрами контролю та профілактики хвороб і органами державної влади, лікарняними закладами тощо. А головне – як, про що і для кого писати під час кризи. Отримані знання закріплено під час низки практичних занять з використанням наочного матеріалу. Водночас за допомогою «мозкового штурму» сформувалася єдина думка щодо місця соціальних мереж не тільки під час кризи, а і під час теперішньої ситуації в України, пов’язаної із російською агресією.
На іншому тренінгу йшлося про методи протистояння інформаційним маніпуляціям під час кризових подій. На жаль, аби перетягнути на свій бік певну частину користувачів, навіть офіційні сайти громад часто-густо вдаються до певних маніпуляцій, а іноді і просто фейків, причому не перевіряючи інформацію з декількох джерел. Спікери розповіли, як вберегтися від небажаного контенту, створювати позитивний імідж електронних ресурсів та довіряти виключно офіційній інформації. Для центрів контролю та профілактики хвороб взірцем таких повідомлень є офіційні сайти Центру громадського здоров’я та Міністерства охорони здоров’я України. Також зазначено: акцент у наповнені сторінки фейсбука повинен полягати у розміщені власних матеріалів, які характеризують діяльність державної установи.
Організатори тренінгів проаналізували сторінки у соціальних мережах практично всіх центрів контрою та профілактики хвороб, дали рекомендації для їхнього вдосконалення, порекомендували ефективно, своєчасно та професійно висвітлювати ті або інші кризові явища, методи реагування на них, застосовуючи доступні важелі впливу на аудиторію.

Примітка: заходи проводилися у рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Надання підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ України для зміцнення та розбудови спроможності системи охорони здоров’я для здійснення кращого моніторингу, епідеміологічного нагляду, реагування на спалахи захворювання та їхньої профілактики» за підтримки центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC) Департаменту охорони здоров’я та соціального забезпечення США (DHHS).

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024