Гаряча лінія +380950010340

ЕКСПЕРТИ ЦГЗ БЕРУТЬ УЧАСТЬ В СЕМІНАРІ У ЖЕШУВІ ЗАДЛЯ ПОСИЛЕННЯ ТЕХНІЧНОЇ СПРОМОЖНОСТІ У СФЕРІ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ?Я?

Це вже третя зустріч фахівців, цього разу вона проходить у польському Жешуві 8-9 травня за участі представників Центрів з контролю та профілактики захворювань у США (CDC, Атланта), Регіонального офісу CDC у Східній Європі та Центральній Азії, Регіонального офісу CDC в Україні, Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), ICAP при Колумбійському університеті, Міжнародного центру освіти та підготовки з питань охорони здоров’я (I-TECH) Університету Вашингтону (UW) та ESСMID.
Головною метою зустрічі є посилення координації партнерів Програми відновлення України.
Команда Центру громадського здоров?я доповідала про хід роботи в пілотних закладах охорони здоров?я та потребу у модернізації та вдосконалення роботи лабораторій в регіонах, які надають допомогу пацієнтам з бойовими пораненнями, а також щодо процесу впровадження нової електронної системи епіднагляду.
В ході семінару фахівці розглянули та обговорили заходи, що були проведені в рамках кожного програмного напрямку, а саме:
• реагування на надзвичайні ситуації у сфері громадського здоров’я,
• епіднагляд,
• модернізація даних,
• антимікробна резистентність,
• клінічні та лабораторні потреби.
Були визначені наявні прогалини та проблеми, і обговорені шляхи їх вирішення.
Крім того, важливим результатом семінару є розроблені плани роботи на 2024 рік із врахуванням всіх прогалин та потреб, що визначені для Вінницької, Хмельницької та Тернопільської обласних ЦКПХ та лікарень в цих регіонах, які беруть участь в пілотному проєкті впровадження роботи відділів інфекційного контролю.
“Покращення роботи лабораторій забезпечить розв’язання ключових проблем в країні, як антимікробна резистентність та її поширення поза межами країни. А також дасть нам спроможності вести кращий епіднагляд за особливо небезпечними захворюваннями та мати спроможності реагувати на їхнє подолання, а також присокрити відновлення України”, — розповідає Тарас Остапчук, заступник генерального директора ЦГЗ.

Джерело: Експерти ЦГЗ беруть участь в семінарі у Жешуві задля посилення технічної спроможності у сфері громадського здоров?я | Центр громадського здоров’я (phc.org.ua)

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024