Гаряча лінія +380950010340

Епідемія кору: мистецтво спілкування із пацієнтами 

На жаль, Україна може опинитися перед ще одним викликом у сфері громадського здоров’я, а саме – з необхідністю докласти зусиль щодо боротьби з епідемією небезпечного інфекційного захворювання – кору. Тому медики повинні бути обізнаними, як правильно та ефективно спілкуватися із громадянами щодо залучення їх до профілактичних щеплень, правильно розставляти акценти у плані роз’яснення причин виникнення хвороби, методів її уникнення, можливих наслідків та лікування.
Саме на ключових моментах спілкування медичних працівників з населенням йшлося на онлайн-вебінарі, який 12 вересня провела в.о. завідувача відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб» Інна СЕМЕНЮК для представників медичної спільноти Чернігівщини.
Зокрема йшлося про актуальність проблеми вакцинації проти кору, методи впливу на потенційних відмовників від щеплень, роботу з лідерами громадської думки та застосування ефективних важелів, доступних співробітникам закладів охорони здоров’я у площині пропагування щеплень.
Також під час вебінару наголошувалося на дотриманні профільного законодавства, правилах заповнення облікової документації та відповідальності керівників медичних закладів за вакцинацію громадян.
Особливу увагу приділено методам роз’яснення батькам тих ризиків, які вони створюють дітям у разі відмовлення від профілактичних щеплень. І проблема влаштування дитини до дитячого садочка чи відвідування інших організованих колективів – це тільки «вершина айсбергу» відмови від вакцинації. Головне – це непередбачуваність наслідків для молодого організму у разі занедужання на кір.
Тому від того, наскільки доступно медичний працівник пояснить, що вакцинація – єдиний ефективний метод уникнення кору, залежатиме створення колективного імунітету та життєдіяльність безпечного середовища.

1 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту п... 1 Жовтня 2023
Зовнішня реклама  допоможе протистояти кору На десятьох локаціях Чернігова – у місцях масового перебування людей, поблизу популярних торгових точок, вздовж автодоріг встановл... 29 Вересня 2023
Щоденний моніторинг гамма-випромінювання Фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» продовжують здійснювати моніторинг гамма-випромінювання щоденно 3 рази на добу в контрольних ... 29 Вересня 2023