Гаряча лінія +380950010340

Епідемія кору: мистецтво спілкування із пацієнтами 

На жаль, Україна може опинитися перед ще одним викликом у сфері громадського здоров’я, а саме – з необхідністю докласти зусиль щодо боротьби з епідемією небезпечного інфекційного захворювання – кору. Тому медики повинні бути обізнаними, як правильно та ефективно спілкуватися із громадянами щодо залучення їх до профілактичних щеплень, правильно розставляти акценти у плані роз’яснення причин виникнення хвороби, методів її уникнення, можливих наслідків та лікування.
Саме на ключових моментах спілкування медичних працівників з населенням йшлося на онлайн-вебінарі, який 12 вересня провела в.о. завідувача відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб» Інна СЕМЕНЮК для представників медичної спільноти Чернігівщини.
Зокрема йшлося про актуальність проблеми вакцинації проти кору, методи впливу на потенційних відмовників від щеплень, роботу з лідерами громадської думки та застосування ефективних важелів, доступних співробітникам закладів охорони здоров’я у площині пропагування щеплень.
Також під час вебінару наголошувалося на дотриманні профільного законодавства, правилах заповнення облікової документації та відповідальності керівників медичних закладів за вакцинацію громадян.
Особливу увагу приділено методам роз’яснення батькам тих ризиків, які вони створюють дітям у разі відмовлення від профілактичних щеплень. І проблема влаштування дитини до дитячого садочка чи відвідування інших організованих колективів – це тільки «вершина айсбергу» відмови від вакцинації. Головне – це непередбачуваність наслідків для молодого організму у разі занедужання на кір.
Тому від того, наскільки доступно медичний працівник пояснить, що вакцинація – єдиний ефективний метод уникнення кору, залежатиме створення колективного імунітету та життєдіяльність безпечного середовища.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024