Гаряча лінія +380950010340

Фахівці відділу інфекційного контролю здійснили моніторинг обласної психоневрологічної лікарні

14-15 березня працівники відділу інфекційного контролю Анатолій Валовенко та Олена Клименко провели моніторинг КНП «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня».

Зокрема, здійснено перевірку індикаторів якості медичної допомоги щодо раціонального застосування антибактеріальних препаратів на виконання наказу МОЗ №1513 Стандарт медичної допомоги «Раціональне застосування антибактеріальних і антифунгальних препаратів з лікувальною та профілактичною метою».

Також проінспектовано дотримання заходів з інфекційного контролю за туберкульозом на виконання наказу МОЗ № 287 «Про затвердження Стандарту інфекційного контролю для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу хворим на туберкульоз».

Крім того, фахівці обласного центру контролю та профілактики хвороб перевірили впровадження програми покращення гігієни рук на виконання Інструкції з впровадження покращення гігієни рук в закладах охорони здоров’я та установах/закладах надання соціальних послуг/соціального захисту населення наказу МОЗ №1614 «Про організацію профілактики інфекцій та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я та установах/закладах надання соціальних послуг/соціального захисту населення».

Під час перебування у психоневрологічній лікарні спеціалісти ОЦКПХ надали організаційно-методичну допомогу з питань інфекційного контролю за туберкульозом. Заповнена форма моніторингової анкети заходів інфекційного контролю за туберкульозом в закладах охорони здоров’я. Провалідований відсоток пацієнтів, яким призначено антибактеріальні препарати групи доступу, спостереження та резерву. Для цього перевірено 100 медичних карт з призначенням антибіотиків за 2023 рік у різних відділень лікарні.

Проведено ФІТ-тестування, перевірена якість обробки рук та зроблений зріз знань по темі «Гігієна рук в ЗОЗ» медичних працівників 8-го відділення.

Також здійснено оцінювання ефективності роботи вентиляції та ультрафіолетових бактерицидних опромінювачів у рентген-кабінеті лікувального закладу.

За результатами моніторингу і даних інструментальних досліджень керівництво закладу отримало відповідні висновки та рекомендації.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024