Гаряча лінія +380950010340

Головні напрями протистояння поліомієліту

24-25 жовтня у Києві з нагоди Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом відбулась конференція за участю представників Всесвітньої організації охорони здоров’я, Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту, Центру з контролю та профілактики захворювань в США, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Міністерства охорони здоров’я України, Центру громадського здоров’я МОЗ України, клубної організації Rotary International. Також участь у конференції взяли представники обласних центрів контролю та профілактики хвороб з різних регіонів України. Зокрема, Чернігівський центр представили представляли лікар-епідеміолог відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Інна СЕМЕНЮК та лікар-вірусолог вірусологічної лабораторії Світлана ЧИЧЕРОВА.
На заході обговорено ефективність реагування на спалах поліомієліту в Україні, який офіційно завершився у вересні 2023 року, а саме:
• проблеми, успіхи та уроки, засвоєні під час спалаху поліомієліту в Україні;
• роль центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України;
• поставки вакцини та їхня логістика;
• висновки вивчення поведінки, бар’єрів і фасилітаторів вакцинації проти поліо;
• напрямки дій для пом’якшення наслідків, а також запобігання новим спалахам;
• вакцинація проти поліомієліту.
Під час виступу заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор КУЗІН розповів про дії Міністерства охорони здоров’я та Центру громадського здоров’я для подолання спалаху поліомієліту в Україні, а також про виклики, з якими зіштовхнулась країна.
Зусилля закладів охорони здоров’я України у реагуванні на спалах поліомієліту відзначив представник Всесвітньої організації охорони здоровʼя в Україні Ярно ХАБІХТ, а заступник генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України Олександр МАЦЬКОВ розповів про аспекти епідеміологічного нагляду за поліомієлітом.
У межах заходу та для підтримки діяльності спеціалістів на місцях Всесвітня організація охорони здоров’я надала технічне оснащення для всіх центрів контролю та профілактики хвороб в Україні.

Докладніше – за посиланням

Мобільна медична бригада завітала до Варви Автобус з мобільною бригадою лікарів та фахівців Прилуцького МРВ 18 квітня побував у селищі Варва – центрі об’єднаної терито... 19 Квітня 2024
У Стольному пацієнтів оглядали і школярам лекцію читали Проєкт «Мобільний автобус» продовжує подорожувати Чернігівщиною, наближаючи до людей як медичні послуги, так і поширюючи просвітни... 19 Квітня 2024
Фізичні вправи – запорука здоров’я Не секрет, що помірна фізична активність, причому у будь-якому віці, здатна не тільки призупини старіння організму, протистояти за... 16 Квітня 2024