Гаряча лінія +380950010340

Головні напрями протистояння поліомієліту

24-25 жовтня у Києві з нагоди Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом відбулась конференція за участю представників Всесвітньої організації охорони здоров’я, Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту, Центру з контролю та профілактики захворювань в США, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Міністерства охорони здоров’я України, Центру громадського здоров’я МОЗ України, клубної організації Rotary International. Також участь у конференції взяли представники обласних центрів контролю та профілактики хвороб з різних регіонів України. Зокрема, Чернігівський центр представили представляли лікар-епідеміолог відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Інна СЕМЕНЮК та лікар-вірусолог вірусологічної лабораторії Світлана ЧИЧЕРОВА.
На заході обговорено ефективність реагування на спалах поліомієліту в Україні, який офіційно завершився у вересні 2023 року, а саме:
• проблеми, успіхи та уроки, засвоєні під час спалаху поліомієліту в Україні;
• роль центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України;
• поставки вакцини та їхня логістика;
• висновки вивчення поведінки, бар’єрів і фасилітаторів вакцинації проти поліо;
• напрямки дій для пом’якшення наслідків, а також запобігання новим спалахам;
• вакцинація проти поліомієліту.
Під час виступу заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор КУЗІН розповів про дії Міністерства охорони здоров’я та Центру громадського здоров’я для подолання спалаху поліомієліту в Україні, а також про виклики, з якими зіштовхнулась країна.
Зусилля закладів охорони здоров’я України у реагуванні на спалах поліомієліту відзначив представник Всесвітньої організації охорони здоровʼя в Україні Ярно ХАБІХТ, а заступник генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України Олександр МАЦЬКОВ розповів про аспекти епідеміологічного нагляду за поліомієлітом.
У межах заходу та для підтримки діяльності спеціалістів на місцях Всесвітня організація охорони здоров’я надала технічне оснащення для всіх центрів контролю та профілактики хвороб в Україні.

Докладніше – за посиланням

Національне агентство з акредитації України засвідчило компетентність випробувальної лабораторії Компетентність випробувальної лабораторії ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на відпові... 29 Листопада 2023
Більше ніж 200 тисяч доз «омікронспецифічної» вакцини проти COVID-19 доставлено в Україну для безоплатних щеплень Це оновлена версія вакцини «Comirnaty» від американської компанії «Pfizer», адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон... 29 Листопада 2023
Щоденний моніторинг гамма-випромінювання Фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» продовжують здійснювати моніторинг гамма-випромінювання щоденно 3 рази на добу в контрольних ... 29 Листопада 2023