Гаряча лінія +380950010340

ГРОМАДЯНАМ – ПРО ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

Активну участь у проведенні Всеукраїнського тижня громадського здоров’я взяли фахівці ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»: 25-26 травня вони побували у Менській та Куликівській територіальних громадах Чернігівського району, де під час спілкування із місцевими жителями роз’яснили основні засади дотримання здорового способу життя, прості правила профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань.
Громадянам роздано наочні друковані матеріали, що пропагують відмову від шкідливих звичок, методи збереження головних показників здоров’я, зокрема, уникнення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, психічного здоров’я, зменшення ризиків загострення хронічних захворювань. Під час бесід із місцевими жителями, яких зібралося чимало, йшлося також про необхідність щеплень проти коронавірусної інфекції, грипу та інших вакцинокерованих хвороб.
Крім того, медиками первинної ланки КНП «Менський центр ПМСД» всім бажаючим проведено вимірювання артеріального тиску, рівня глюкози у крові, а спеціалісти КНП «Чернігівський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» провели тестування на гепатити В і С та ВІЛ-інфекцію. Медикам роздано кольорові Календарі профілактичних щеплень для розміщення у приміщеннях лікувальних установ.
Таким чином, робота з виїзду у населені пукти Чернігівської області фахівцями ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» триватиме не тільки під час акцій у рамках Всеукраїнського тижня громадського здоров’я – наступного тижня вони побувають у Корюківському районі.
Довідково: 22–26 травня – Європейський тиждень громадського здоров’я. Традиційно Україна долучається до активностей та цьогоріч Всеукраїнський тиждень громадського здоров’я, ініційований Центром громадського здоров’я, проходить під гаслом #ПрофілактикаРятуєЖиття та присвячений темі профілактиці захворювань.
Громадське здоров’я – це про збільшення тривалості життя і зміцнення здоров’я суспільства шляхом спільних зусиль лікарської спільноти та загального населення. А гасло #ПрофілактикаРятуєЖиття – це про симбіоз та взаємодію, коли кожен учасник процесу робить все можливе, аби зміцнити здоров’я: лікар – ділиться актуальною інформацією та освічує своїх пацієнтів щодо профілактики захворювань, а кожен з нас – дослухається, дотримується правил та прагне до ведення здорового способу життя.
Кожен день Тижня громадського здоров’я присвячений окремій темі профілактиці неінфекційних або інфекційних захворювань (профілактиці цукрового діабету, щеплення від інфекційних хвороб, психічного здоров’я, профілактики серцево-судинних хвороб , онкопатології шкіри).

Мобільна медична бригада завітала до Варви Автобус з мобільною бригадою лікарів та фахівців Прилуцького МРВ 18 квітня побував у селищі Варва – центрі об’єднаної терито... 19 Квітня 2024
У Стольному пацієнтів оглядали і школярам лекцію читали Проєкт «Мобільний автобус» продовжує подорожувати Чернігівщиною, наближаючи до людей як медичні послуги, так і поширюючи просвітни... 19 Квітня 2024
Фізичні вправи – запорука здоров’я Не секрет, що помірна фізична активність, причому у будь-якому віці, здатна не тільки призупини старіння організму, протистояти за... 16 Квітня 2024