Гаряча лінія +380950010340

ГРВІ, грип та COVID-19: нинішня ситуація і прогноз

        

Нині на Чернігівщині спостерігається зниження захворюваності на ГРВІ і, зокрема, на коронавірусну інфекцію. У порівнянні з попереднім тижнем на ГРВІ спостерігається зниження захворюваності на 5% (на 31% менше за епідемічний поріг). На COVID-19 протягом минулого тижня захворіло 192 людей, що також менше, ніж за позаминулий тиждень (на 12,5%).

Про це 9 січня журналістам «Суспільне. Чернігів» повідомив заступник генерального директора ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Артем Ярошенко.

Певне зниження захворюваності на інфекції респіраторної групи фахівці Центру пов’язують з Новорічно-Різдвяними святами та шкільними канікулами, коли до медичних працівників звертається менше людей. Втім, станом на 8 січня на стаціонарному лікуванні із симптомами ГРВІ перебували 79 жителів області, з них 36 – із коронавірусною хворобою.
Також Артем Ярошенко зазначив, що нині, як цього варто було очікувати, люди хворіють на інфекції респіраторної групи, а вірусологічна лабораторія Центру за допомогою комплексних панелей проводить дослідження зразків від людей, що мають ознаки ГРВІ. Відтак виявлено 2 віруси грипу А, також парагрипу, респіраторно-сентиціальні та аденовіруси тощо.
«Тобто, можна стверджувати, що така ситуація характерна як для цієї пори року, так і для нашої місцевості. Втім, якщо на Київщині спостерігається підйом захворюваності, то не виключено, що так буде і на Чернігівщині приблизно за 2-3 тижні», – прогнозує Артем Ярошенко.
Медики наголошують: не варто нехтувати симптомами коронавірусної інфекції, особливо людям, що мають супутні хронічні захворювання, адже протягом минулого року через цю хворобу померло 20 жителів області – дорослі люди, що були невакциновані.
«Наш заклад постійно доставляє зразки до референс-лабораторії Центру громадського здоров’я. У листопаді минулого року було з’ясовано, що вони належать до штаму Омікрон з різними його мутаціями. Попередити захворювання можна, дотримуючись стандартних порад щодо профілактики, які стосуються будь-яких респіраторних інфекцій: уникнення великої скупченості людей, застосування методів індивідуальної гігієни. Ну і головне – вдатися до профілактичних щеплень, які унеможливлюють появу ускладнень. Також слід споживати необхідну кількість вітамінів, не варто забувати і про дотримання маскового режиму, адже медична маска здатна захистити як носія інфекції від її поширення, так і оточуючих», – підсумував Артем Ярошенко.

Сюжет можна переглянути за посиланням: Грип та коронавірус: на Чернігівщині захворюваність нижча за епідпоріг на 31% — Cуспільне Новини (suspilne.media)

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024