Гаряча лінія +380950010340

Як не захворіти на сказ?

25 січня заступник генерального директора ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Артем Ярошенко взяв участь у радіопрограмі «Прайм-вечір. Акценти» на «Українському радіо. Чернігівська хвиля».

Приводом для зустрічі стало оприлюднення статистичних даних, згідно з якими протягом минулого року майже 1680 жителів області звернулися за медичною (у цьому випадку – за антирабічною) допомогою з приводу укусів тварин. Йдеться здебільшого як про безпритульних, так і про домашніх котів та собак.

Як зазначив фахівець, люди зверталися на тільки через укуси «братів наших менших», а й з приводу подряпин, ослинення та різного роду інших контактів з тваринами.

«Левова частка звернень (майже 1300 випадків) припадає на домашніх тварин, вакцинальний статус яких відомий, – зауважив Артем Ярошенко, – проблема полягає у тому, що хоча певній кількості постраждалих введено антирабічну сироватку, втім дехто відмовляється від щеплень, а хтось взагалі перериває курс лікування. А він складається із шести щеплень. Понад 330 громадянам було призначено відповідне лікування, були непоодинокі випадки відмов від такого виду допомоги, хоча перша допомога їм була надана».

Також Артем Ярошенко поділився власним баченням проблеми, чому люди відмовляються від щеплень, та разом із начальницею КП ВСЦ «Крок до тварин» Тетяною Діденко, що також взяла участь у програмі, порадив, як правильно поводитись із тваринами, аби не наражати себе на небезпеку.

Запис ефіру можна послухати за посиланням:
https://youtu.be/C21AYYRLc28?si=tRiMWqcQIcVi1DQx

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024