Як обрати безпечну для здоров’я дитини іграшку?
Сучасних дітей, здається, нічим уже не здивуєш. Прилавки магазинів ломляться від різноманітних іграшок. Асортимент вражає!
Але купуючи іграшку, варто звертати увагу не лише на її зовнішню привабливість. Навіть найсимпатичніша з вигляду забавка, яскрава, цікава і розвиваюча, може виявитись джерелом алергій, поранень та навіть отруєнь.
Щоб вибрати безпечну продукцію потрібно пам’ятати кілька простих правил.
Перше – купувати іграшки краще в спеціалізованих магазинах або відділах супермаркетів. Звичайно, там вони дещо дорожчі. Проте можна впевнитися, що вони пройшли належну перевірку і мають сертифікат якості. Цей документ продавці повинні показати за першою ж вашою вимогою.
Друге – перед покупкою необхідно уважно перевірити товарний ярлик. Там має бути вказано товарний знак підприємства-виробника або його представника, адреса підприємства-виробника або його представника, вікова категорія дітей, на яку розрахована іграшка. Можуть стояти і попереджувальні написи, наприклад, «Не призначено для дітей віком до 3 років – містить дрібні деталі!», «Обережно! Вогненебезпечно!» тощо. Часто до іграшки додається інструкція з догляду та експлуатації – варіанти прання, чистки.
Всі написи мають бути українською мовою!
Третє – упаковка. Іграшки повинні бути упаковані в пакети з полімерної плівки. Особливо важливо це для м’яких іграшок, які ви не перете перед використанням. Іграшка без упаковки, як губка, вбирає в себе шкідливі речовини ззовні. Вона може бути «притулком» для збудників хвороб та призвести до захворювання у дитини.
Четверте – кути і кромки забавки. Якщо вони гострі, та ще й металеві, погано оброблені – краще покласти іграшку назад на полицю, щоб дитина не поранилася. Для молодших дошкільнят важлива умова безпечності – важкодоступність дрібних деталей (коліщаток, пружинок, кілець), які дитина могла б взяти до рота.
П’яте – запахи і звуки, які видає іграшка. Сильний “гумовий” або “пластиковий” запах, їдкі яскраві кольори можуть свідчити про наявність небезпечних хімічних речовин.
Загалом іграшка повинна виглядати міцною, з гладкою поверхнею, без вираженого запаху і гострих дрібних деталей.
Потрібно пам’ятати ці прості правила, щоб радувати малюків лише якісними, надійними і безпечними забавками, без яких дитинство неможливе.