Як виявити вірусні гепатити
Серед парентеральних гепатитів найнебезпечнішими і найбільш вивченими на сьогодні є вірусні гепатити В та С. Проблема парентеральних вірусних гепатитів В та С в теперішній час актуальна для кожного. Розширення послуг індустрії краси (манікюр, татуювання, косметологія та інше), стоматології, збільшення кількості хірургічних втручань та інших лікувально-діагностичних маніпуляцій, насамперед через збільшення числа травм, несе в собі реальну загрозу інфікування вірусними гепатитами В та С. Діагностика парентеральних гепатитів в нашій державі далеко не повністю віддзеркалює справжню картину захворюваності.
Гепатити В та С мають свої певні особливості і розбіжності, що стосується як будови та властивостей, так і патогенезу захворювання, клінічного перебігу, специфічної лабораторної діагностики та профілактики. Проте є й те, що об’єднує ці парентеральні гепатити. Це надзвичайно небезпечні наслідки перенесеного захворювання. Так, вірус гепатиту В призводить до розвитку хронічного перебігу хвороби серед дорослих людей у 6-10% осіб, серед новонароджених – у 50-70% дітей з подальшим розвитком у значної частини цих хворих цирозу та первинного раку печінки (гепатокарциноми). Така сама ситуація спостерігається й серед хворих на гепатит С, проте вірус гепатиту С є ще більш підступним, оскільки спричиняє і цироз печінки, і рак печінки за менш тривалий проміжок часу.
Сьогодні лікування цих інфекцій не вважається такою великою проблемою, як це було ще 10-15 років тому. Складність полягає у своєчасній та якісній діагностиці захворювань, оскільки більшість випадків на початковій стадії хвороби протікають або безсимптомно, або з неспецифічними симптомами (загальна слабкість, втомлюваність, апатія, зниження апетиту, втрата ваги, іноді можуть виникати пожовтіння склер та шкіряних покровів). А своєчасність початого лікування відіграє вирішальну роль для прогнозів перебігу хвороби та хронізації процесу. Тому за наявності зазначених симптомів необхідно терміново звернуться до лікаря і пройти обстеження.