Гаряча лінія +380950010340

Як запобігти серцево-судинним захворюванням

Серцево-судинні захворювання – основна причина смертності в Україні, особливо серед чоловіків. Що потрібно знати, щоби потурбуватися про здоров’я свого серця і попередити серйозні проблеми?

Серцево-судинні захворювання – це такі захворювання, як ішемічна хвороба серця (серцеві напади), інсульт, підвищений артеріальний тиск (гіпертонія), захворювання периферичної артерії, ревматична хвороба серця, вроджені захворювання серця та серцева недостатність.

Найчастіше причиною таких захворювань є наша власна поведінка і звички: куріння, брак фізичної активності, нездорове харчування та надмірне вживання алкоголю. Змінивши таку поведінку, ми можемо суттєво знизити ризик серцево-судинних хвороб.
Які кроки допоможуть зберегти здоров’я серця?

1. Киньте курити.
Куріння – одна з головних причин виникнення серцево-судинних захворювань. Найкращим рішенням, якого ви можете дотримуватися для здоров’я свого серця – кинути курити.
Протягом 2-х років після відмови від тютюну значно зменшується ризик ішемічної хвороби серця. А через 15 років ризик серцево-судинних захворювань знижується до рівня некурця.
Пасивне куріння також шкідливе для здоров’я серця.
Якщо ви намагаєтеся кинути курити, але відчуваєте складності, ви можете звернутися за допомогою до професіоналів. 

2. Будьте активними.
Регулярна фізична активність зменшує ризик серцево-судинних хвороб.
Рекомендується приділяти принаймні 30 хвилин фізичній активності 5 разів на тиждень. Сюди можна зарахувати гру, ходьбу, хатню роботу, танці.
Спробуйте бути активнішими щодня: можна піднятися сходами замість ліфта, прогулятися пішки, з’їздити у справах на велосипеді замість авто.
Додаткова мотивація займатися спортом з’явиться, якщо залучити до занять сім’ю та друзів.
Можна завантажити додаток для тренувань і слідкувати за своїми успіхами.
Перш ніж зайнятися спортом, порадьтеся з лікарем.

3. Слідкуйте за своєю вагою.
Зайва вага підвищує ризик серцево-судинних захворювань.

4. Дотримуйтесь збалансованого здорового харчування.
Рекомендується вживати менше продуктів з високим вмістом насичених жирів, що може підвищити рівень холестерину в крові.
Намагайтеся їсти рибу двічі на тиждень – це прекрасне джерело омега-3 жирних кислот, дуже корисних для серця.
Щоб кров’яний тиск був у нормі, вживайте менше солі – додавайте менше солі під час приготування їжі і не досолюйте страви за столом.

5. Вживайте цільнозерновий хліб, каші з цільного зерна.
Вживайте багато овочів та фруктів. Коли купуєте продукти в магазині, зверніть увагу на інформацію про вміст калорій, жиру, цукру і солі.
6. Вживайте менше алкоголю, адже алкоголь калорійний. Його вживання збільшує ризик серцево-судинних захворювань.

І ще – вчіться правильно реагувати на стрес! Постійне перебування у стресовому стані, на жаль, може призвести до проблем з роботою серця і судин, а у деяких випадках – до раптової смерті.

Підготовлено за матеріалами Центру громадського здоров’я МОЗ.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024