Гаряча лінія +380950010340

Як зібрати дитину до школи – поради батькам

На календарі – останні дні серпня, а отже скоро діти шести-семи років підуть в перший клас. Це особлива мить, адже з цього моменту на дитину чекає захопливий й пізнавальний шлях, нові друзі, вчителі, пригоди та розчарування.
Та водночас думка про новий етап може хвилювати як дітей, так і батьків. Дітей може лякати невідомість, а на батьківські плечі лягти тривога «як зібрати дитину в школу?», адже треба встигнути купити усе найкраще та вкластися у бюджет.
Як підготуватись до 1 вересня учням, батькам і освітянам, щоб наступний навчальний рік був виключно здоровим і корисним? Основні пункти, які обов’язково треба врахувати ще до початку навчального року:

Оберіть лікаря для дитини і пройдіть профілактичний огляд

Якщо ви ще не обрали свого лікаря і не підписали декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то саме час це зробити! До свого лікаря ви завжди зможете звернутись як для діагностики і лікування, так і для профілактичних оглядів. Важливо перед школою пройти профогляд, щоби пересвідчитись, що зі здоров’ям дитини усе гаразд, отримати довідку для школи і корисні поради від вашого лікаря про профілактику хвороб у школі.

Так лікар вашої дитини за необхідності направить на вакцинацію, базові аналізи чи до вузькопрофільних спеціалістів (це не обов’язково, якщо немає медичних показань), і видасть необхідну для школи довідку. В довідці про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду лікар зазначить групу для занять фізичною культурою. А у разі, якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис. Усі послуги у вашого педіатра чи сімейного лікаря – безоплатні для вас, їх оплачує Національна служба здоров’я.

Варто пересвідчитися, чи є у дитини необідні щеплення.

Календарем профілактичних щеплень визначено найоптимальніший час введення вакцин для найефективнішого захисту дітей від інфекційних хвороб, тому надзвичайно важливо, щоб дитина отримувала свої щеплення вчасно. Перед початком навчального року надолужте усі пропущені щеплення.
Усі вакцини, що входять до Національного календаря щеплень, Україна закуповує за кошти державного бюджету, тобто для дітей вони є безоплатними. Це вакцини від 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції (гемофільна інфекція).

Подбайте про робоче місце дитини

Щоби зберегти здоров’я дитини, дуже важливо, щоб вона вчилася у сприятливих умовах. Тут мають значення багато умов – від висоти парти і розміру шрифту у підручнику до освітлення. Адже всі ці фактори повинні якнайкраще сприяти комфортному навчанню та убезпечити дитину від низки серйозних захворювань – від сколіозу – до погіршення зору.

Привчить дитину мити руки

Гігієна рук – невід’ємна складова збереження здоров’я не тільки дитини. Батьки повинні власним прикладом привчати дітей до того, що мити руки перед їжею та після відвідин туалету – не просто правило, а необхідність, адже миття рук може убезпечити вашу дитину від низки захворювань, що здатні спричинити певних негараздів організму.

Отже, дотримуйтеся цих простих порад аби ваша дитина отримала від навчання користь і задоволення!

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024