Гаряча лінія +380950010340

Якісно бачити світ

Нинішнього року з 24 по 30 вересня відзначається Всесвітній тиждень сітківки ока. Такі щорічні заходи проводяться з 2010 року. Їхня мета — підвищення обізнаності про найбільш поширені захворювання сітківки, від яких страждають мільйони людей в усьому світі.

Що таке сітківка?
Сітківка – одна з найчутливіших оболонок ока, яка відповідає за забезпечення нашого зору. Вона розташовується між судинним шаром та склоподібним тілом. Сітчаста оболонка досить тонка, тому існує ризик її надриву чи розшарування. Сітківка виконує дуже важливу роль для організму – фокусує та передає зображення предметів у наш мозок. У разі її надриву людина втрачає зір назавжди. При витонченні або інших захворюваннях сітківки зір можна врятувати, якщо вчасно звернутися до офтальмолога та розпочати лікування.
Які найпоширеніші хвороби сітківки?
-Розрив сітківки ока – причинами розвитку можуть стати травми голови чи органів зору, надмірне фізичне навантаження, систематично високий артеріальний тиск тощо.
-Дистрофія сітківки – частіше проявляється у пацієнтів старшого віку, іноді діагностується від народження. Патологія повільно прогресує, поступово знижуючи гостроту зору. Спровокувати дистрофію сітківки можуть багато захворювань: міопія, цукровий діабет, хвороби нирок.
– Макулодистрофія – порушення зору при цьому захворюванні відбувається через дегенерацію (пошкодження клітин) макули органу зору . У групі ризику розвитку аномалії — пацієнти, які мають серцево-судинні захворювання, зокрема, гіпертонічну хворобу.
-Відшарування сітківки ока – саме цей стан часто призводить до повної втрати зору. На ранніх стадіях можна врятувати зір, якщо вчасно зробити хірургічне втручання.
-Крововилив у сітківку – причиною захворювання може стати травма ока, ірит, короткозорість, сильний кашель, внутрішньоочні пухлини тощо.

Профілактика захворювань сітківки ока
Лікування захворювань сітківки майже завжди проводиться за допомогою операції. А для того, щоб уникнути хірургічного втручання, потрібно своєчасно проводити профілактичні заходи.
Фахівці ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» нагадують про загальні профілактичні правила, які допоможуть зберегти у здоровому стані сітківку ока, а відтак і зір у цілому:
– відмовитися від куріння та надмірного вживання алкоголю;
– урізноманітнити свій щоденний раціон овочами та фруктами, багатими на вітаміни та мінеральні речовини;
– обмежити вживання солодкої, солоної та жирної їжі;
– контролювати артеріальний тиск та рівень цукру в крові;
– уникати частого відвідування лазень, саун, прийому гарячих ванн;
– не перебувати під тривалим впливом ультрафіолету;
– слід читати лише при комфортному освітленні;
– робити перерви під час роботи за комп’ютером;
– дотримуватися режиму сну та неспання;
— робити вправи зорової гімнастики, про які вам розповість лікар-офтальмолог;
Загалом слід пам’ятати – тільки дбайливе ставлення до своїх очей дозволить зберегти нормальний зір до глибокої старості. Тож варто дотримуватися правил профілактики та щорічно проходити огляд у лікаря-офтальмолога.

COVID-19 нагадує про себе Щоденні військові та політичні новини витіснили з українського медіапростору згадки про коронавірус SARS-CoV-2. І може здатися, що... 29 Березня 2024
І знову про кір За результатами моніторингу офіційних сайтів Міністерства охорони здоров’я Румунії та Національного інституту громадського здоров’... 29 Березня 2024
Проєкт «Мобільний автобус» – у Козельці Триває співпраця між ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб» та Обласним центром крові: 27 березня медик... 28 Березня 2024