Гаряча лінія +380950010340

Інфекційний контроль в дії

Тривають поїздки спеціалістів ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» до лікарняних закладів Чернігівщини з метою популяризації заходів з інфекційного контролю, профілактики внутрішньолікарняних інфекцій, навчання навичкам особистої гігієни, а також вивчення положень профільних установчих документів МОЗ та ЦГЗ, які стосуються убезпечення медичних працівників та пацієнтів від заразних захворювань.

27 та 29 березня керівник відділу інфекційного контролю Анатолій Валовенко та лікар-епідеміолог Козелецького відділення Чернігівського МРВ Людмила Бригинець здійснили моніторинг КНП «Козелецька ЛІЛ».

Фахівці ознайомилися із принципами застосування антибактеріальних препаратів на виконання наказу МОЗ №1513 «Стандарт медичної допомоги «Раціональне застосування антибактеріальних і антифунгальних препаратів з лікувальною та профілактичною метою», здійснено моніторинг заходів з інфекційного контролю за туберкульозом (згідно з наказом МОЗ № 287 «Про затвердження Стандарту інфекційного контролю для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу хворим на туберкульоз»).

Також зверталась увага на впровадження програми покращення гігієни рук, що передбачають профільні установчі документи.

За результатами моніторингу та інструментальних досліджень зроблені і надані керівництву закладу відповідні висновки та рекомендації.

Довідково: відділ інфекційного контролю (ВІК) забезпечує організацію, впровадження та проведення заходів з профілактики інфекцій та інфекційний контроль в ЗОЗ з метою запобігання поширенню інфекційних хвороб, зокрема таких, що пов’язані із наданням медичної допомоги, вивчає питання антимікробної резистентності та формування безпеки ЗОЗ.

Робота ВІК всебічна та системна, адже спрямована на зменшення ризиків поширення внутрішньолікарняних інфекцій, зокрема туберкульозу.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024