Гаряча лінія +380950010340

Лабораторія електромагнітних полів та інших фізичних факторів

Електромагнітні хвилі різних діапазонів, в тому числі радіочастотних, існують в природі, утворюючи постійний природний фон. Збільшення кількості і зростання потужності різноманітних джерел неіонізуючого випромінювання утворює додаткове штучне електромагнітне поле. Джерелами електромагнітного забруднення в містах є радіотехнічні об’єкти, зокрема, базові станції операторів мобільного зв’язку, ретрансляційне устаткування, ДАТА-бази всесвітньої мережі інтернет, побутові прилади тощо. Так важливе гігієнічне значення для забезпечення належних умов життєдіяльності людини має стан електромагнітної ситуації в місцях проживання людей.
Саме проблемою електромагнітного забруднення у населених пунктах області переймаються спеціалісти лабораторії електромагнітних полів та інших фізичних факторів – структурного підрозділу ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Втім, це не єдине завдання, що стоїть перед фахівцями лабораторії. Як зазначає її завідувач Руслан ШЕЄН, вимірювання рівня шуму, вібрації, інтенсивності освітлення, вологості, швидкості руху повітря, ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання також знаходиться у полі зору цього підрозділу. Одним із важливих напрямків роботи лабораторії є проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища та трудового процесу з метою атестації робочих місць відповідно до умов праці, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01.09.92 р. № 442 («Інформаційний перелік лабораторій, атестованих на право проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу Державної служби України з питань праці від 24.10.2019 р.» https://dsp.gov.ua/informatsiinyi-perelik-laboratorii-atestovanykh-na-provedennia-hihiienichnykh-doslidzhen-faktoriv-vyrobnychoho-seredovyshcha-i-trudovoho-protsesu/, що містить:
??- комплексну оцінку факторів виробничого середовища й характеру праці (важкості та напруженості) на відповідність їхніх характеристик стандартам безпеки праці, будівельним та санітарним нормам і правилам;
??- проведення інструментальних досліджень та встановлення ступеню шкідливості за «Гігієнічною класифікацією праці»;
??- складання переліку робочих місць, виробництв, професій, посад з пільговим забезпеченням працівників;
??- визначення (підтвердження) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення;
??- аналіз реалізації виробничих, технічних та організаційних заходів, спрямованих на оптимізацію трудового процесу.
А ще лабораторія готується до визнання у Національному агентстві з акредитації України для роботи за протоколами ISO 17025:2019, які діятимуть не тільки в нашій державі, а й за її межами.
Будь-яку лабораторію неможливо уявити без відповідного обладнання. І цей підрозділ – не виняток. Фахівці лабораторії оволоділи роботою на новітніх приладах, таких, як ТЕSTO 540 – своєрідному гаджеті для вимірювання вологості та температури, УФ-радіометрі, приладах для вимірювання теплового інфрачервоного випромінювання, вібрації та шуму, електромагнітного випромінювання.
Спеціалісти лабораторії електромагнітних полів та інших фізичних факторів здебільшого працюють на виїздах до підприємств, житлових будинків, громадських місцях, за індивідуальними запитами від окремих жителів області. https://cnobldses.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/3103_2.jpgТобто, приймають замовлення від суб’єктів господарювання, реагують на скарги громадян, проводять відповідні дослідження, вимірювання та роблять висновки. Прейскурант послуг постійно розширюється. Наприклад, лабораторією передбачається проведення фіт-тестів, які визначають, чи підходять розміри респіратора до обличчя того, хто його буде носити. І це допоможе ефективно захищати медичних працівників у лікарняних закладах. Крім того, налагоджений зв’язок із медзакладами стаціонарного типу, в яких встановлені лампи ультрафіолетового випромінювання – вони мають працювати згідно з гігієнічними нормами, потребують своєчасної заміни , на що звертають увагу спеціалісти лабораторії.
Підрозділ повністю комп’ютеризований, встановлена нормативно-правова база, фахівці лабораторії постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень.
Адреса лабораторії : м. Чернігів, вул. Любецька, 11-А, ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», 5-й поверх. Тел. (0462) 774774.

Відбувся тренінг для тренерів з управління надзвичайними ситуаціями у сфері громадського здоров’я Завідувач відділу моніторингу та реагування на небезпеки ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» Сергій Панкеєв та керівник Прилуцько... 24 Квітня 2024
У Чернігові пройшов тренінг «Імунізація на практиці: холодовий ланцюг» 12 квітня представники структурних підрозділів ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» пройш... 22 Квітня 2024
Моніторинг гамма-випромінювання Фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» продовжують здійснювати моніторинг гамма-випромінювання щоденно 3 рази на добу в контрольних ... 22 Квітня 2024