Гаряча лінія +380950010340

Лабораторія йде у ногу з часом

Протягом останніх десятиліть антибактеріальні препарати широко і стабільно призначаються у всьому світі. Втім, їх застосування має подвійний ризик: індивідуальний – побічні ефекти, колективний – ризик розвитку антибіотикорезистентності. Перший ризик зростає з кожним днем прийому антибіотика, тоді як другий є масштабною загрозою для громадського здоров’я.
Відтак бактеріологічна лабораторія ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» робить свій внесок у запобігання цій загрозі. Для отримання більш точних результатів, скорочення часу проведення досліджень та задля мінімізації фактору людського втручання для роботи баклабораторії придбаний потужний сучасний баканалізатор BD Phoenix M50. Цей прилад дозволяє одночасно проводити 50 досліджень з ідентифікації виділених культур мікроорганізмів та визначати їхню чутливість до 18-22 антибактеріальних препаратів, а при застосуванні панелі визначення чутливості розширеного спектру – до 32 антибіотиків.
МІК (мінімальна інгібуюча концентрація – найменша концентрація препарату, що пригнічує ріст даного мікроорганізму), яку показує прилад – дуже корисний показник при виборі протимікробного засобу для пацієнта. Також баканалізатор автоматично проводить тестування синергічного ефекту – це коли ефект від використання двох антимікробних препаратів більший, ніж сума їхньої дії окремо. Це відіграє вирішальну роль при призначенні комбінованої антибіотикотерапії.
Проведення досліджень здійснюється відповідно до останніх рекомендацій Європейського комітету з тестування чутливості до антимікробних препаратів – EUCAST. Баклабораторія пройшла акредитацію на відповідність вимогам стандарту ISO/IEC 17025 на проведення досліджень з ідентифікації культур мікроорганізмів.
Таким чином, унікальне для Чернігівщини обладнання, розміщене в баклабораторії обласного центру контролю та профілактики хвороб, має можливість використовувати найсучасніші світові методи досліджень, приймаючи зразки як від організацій та установ, так і від приватних осіб. Ціни – згідно з прейскурантом.

              
              
              
Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024