Гаряча лінія +380950010340

Лептоспіроз: наскільки небезпечна ця хвороба?

Лептоспіроз – небезпечна зоонозна (спільна для тварин та людей) інфекційна хвороба, спричинена збудником-бактерією Leptospira. Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту (запалення оболонок головного і спинного мозку) та смерті.
Джерела збудників лептоспірозу – інфіковані тварини (хворі та носії збудника) – переважно дрібні ссавці (мишовидні та водоплаваючі гризуни), комахоїдні, сільськогосподарські тварини, собаки, промислові тварини (лисиці та ін.). Від людини до людини захворювання не передається.
На території Чернігівщини подекуди фіксуються випадки цього захворювання. Наприклад, 24 жовтня лабораторією особливо небезпечних інфекцій ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» підтверджено захворювання на лептоспіроз у жительки одного із сіл Ніжинського району. На жаль, за кілька днів до надходження лабораторного матеріалу до установи жінка померла.
Загалом , станом на 06.11.2023 р. в області зафіксовано 2 летальних випадки від лептоспірозу, що змушує до проблеми цього захворювання привернути увагу громадськості.
Обласний центр контролю та профілактики хвороб використовує будь-які майданчики для поширення інформації про небезпеку тих чи інших захворювань. Тому 6 листопада у вечірньому ефірі «Українського радіо: Чернігівська хвиля» ця тема була обговорена за участі лікаря-епідеміолога установи Інни СЕМЕНЮК та завідувачки інфекційного відділення «КНП «Чернігівська міська лікарня №2» Іванни ОЛЕКСІЄНКО.

Докладніше за посиланням 

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024