Гаряча лінія +380950010340

Лептоспіроз: наскільки небезпечна ця хвороба?

Лептоспіроз – небезпечна зоонозна (спільна для тварин та людей) інфекційна хвороба, спричинена збудником-бактерією Leptospira. Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту (запалення оболонок головного і спинного мозку) та смерті.
Джерела збудників лептоспірозу – інфіковані тварини (хворі та носії збудника) – переважно дрібні ссавці (мишовидні та водоплаваючі гризуни), комахоїдні, сільськогосподарські тварини, собаки, промислові тварини (лисиці та ін.). Від людини до людини захворювання не передається.
На території Чернігівщини подекуди фіксуються випадки цього захворювання. Наприклад, 24 жовтня лабораторією особливо небезпечних інфекцій ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» підтверджено захворювання на лептоспіроз у жительки одного із сіл Ніжинського району. На жаль, за кілька днів до надходження лабораторного матеріалу до установи жінка померла.
Загалом , станом на 06.11.2023 р. в області зафіксовано 2 летальних випадки від лептоспірозу, що змушує до проблеми цього захворювання привернути увагу громадськості.
Обласний центр контролю та профілактики хвороб використовує будь-які майданчики для поширення інформації про небезпеку тих чи інших захворювань. Тому 6 листопада у вечірньому ефірі «Українського радіо: Чернігівська хвиля» ця тема була обговорена за участі лікаря-епідеміолога установи Інни СЕМЕНЮК та завідувачки інфекційного відділення «КНП «Чернігівська міська лікарня №2» Іванни ОЛЕКСІЄНКО.

Докладніше за посиланням 

Національне агентство з акредитації України засвідчило компетентність випробувальної лабораторії Компетентність випробувальної лабораторії ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на відпові... 29 Листопада 2023
Більше ніж 200 тисяч доз «омікронспецифічної» вакцини проти COVID-19 доставлено в Україну для безоплатних щеплень Це оновлена версія вакцини «Comirnaty» від американської компанії «Pfizer», адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон... 29 Листопада 2023
Щоденний моніторинг гамма-випромінювання Фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» продовжують здійснювати моніторинг гамма-випромінювання щоденно 3 рази на добу в контрольних ... 29 Листопада 2023