Гаряча лінія +380950010340

Міжнародний тиждень здоров’я підлітків

З 18 по 24 березня відзначається Міжнародний тиждень здоров’я підлітків.

Тиждень діалогу про здоров’я підлітків звертає увагу на особливість цієї вікової групи, швидке фізичне та емоційне зростання яких відрізняє їх від дітей або дорослих.

Тиждень підліткового здоров’я започаткований в штаті Пенсільванія (США) в 2016 році, стрімко переріс в глобальну подію і став щорічною подією.

Головна мета проведення Міжнародного тижня здоров’я підлітків – підвищити значущість здоров’я молодого покоління. Україна стала однією з багатьох країн світу, які приєднались до акції збереження здоровя підростаючого покоління. Молодь – це свого роду «золотий запас» держави, це найбільш дорогоцінний ресурс країни. Адже від них залежить наше майбутнє.

Cьогодні у всьому світі живе найбільше покоління підлітків за всю історію – понад 1 мільярд і приблизно 2,2 мільйона в Україні.

Прискорене перевтілення хлопчиків і дівчаток в усвідомлених представників нового покоління починається з 10 років і триває до 18-ти. І кожен підліток на цьому шляху потребує уваги.

Підлітковий вік – це час змін в духовному та фізичному стані. З роками з’являються інші інтереси, нові друзі, приходить кохання, змінюється світ. Підліток – хоч і не маленька, але ще і не доросла людина, не сформована особистість.

У такий період йому необхідна моральна підтримка та розуміння з боку батьків, родичів, вчителів тощо. Дуже важливо батькам приділяти своїм дітям-підліткам більше уваги, цікавитися їх захопленнями та мріями, стати для них справжнім другом.

Підліток має відчувати прихильність та повагу оточуючих, тільки тоді у нього буде достатньо висока самооцінка, за допомогою якої він зможе досягати поставлених перед собою цілей.

Порушення ж психічного здоров’я підлітка можуть призвести до серйозних наслідків:
– замкнутості, відстороненості від суспільства;
– неадекватності поведінки, жорстокого поводження з тваринами;
– жорстокості по відношенню до однолітків і батьків;
– депресій та навіть самогубства.

Потрапляючи в несприятливе середовище або компанію, де курять, випивають або приймають наркотики, підліток не хоче бути «білою вороною» і пробує шкідливі речовини. Потім це затягує і перетворюється на звичку, що призводить до сумних наслідків. Проводити у слушний момент цікаві, з прикладами, бесіди про шкоду паління, алкоголю і наркотиків потрібно ще з дитинства, а у підлітововому віці не завадить звернути увагу на оточення підлітка, в якій компанії він проводить вільний час.

Ще одним дуже значущим моментом є статеве виховання. Важливо застерегти підлітка від раннього сексуального життя, розповісти про серйозні захворювання, що передаються статевим шляхом, такі як СНІД, сифіліс, а також – про засоби контрацепції.

А щоб дитина-підліток була здоровою та активною, її потрібно годувати повноцінною їжею, багатою на білкові продукти, овочі та фрукти, привчати бути фізично активною. Ці звички вона пронесе через все життя.

Звичайно, підлітки намагаються бути самостійними і не терплять, коли надто цікавляться їх особистим життям. Тому тиснути на них не потрібно, і в жодному разі не намагатися нав’язати свою думку. Кращий спосіб – це невимушене спілкування.

Основне ж у проведенні Міжнародного тижня здоров’я підлітків – підвищити цінність здоров’я молодого покоління і залучити якомога більше небайдужих людей до обговорення проблем здоров’я юнаків та дівчат для формування у молоді навичок здорового способу життя для покращення демографічних перспектив нашої держави, які значно погіршила війна.

З початку повномасштабного вторгнення російські війська примусово депортували до рф тисячі українських дітей, більше ніж півтисячі дітей загинуло. Виникли нові соціальні та медико-екологічні проблеми, які негативно впливають на здоров’я дітей та підлітків.

Зараз Україна приймає нові виклики – відродження своєї нації, молоді, свого генофонду. Адже сьогоднішнім підліткам належить відбудовувати нашу країну.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024